امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۹:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6894
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۲۰
تعداد بازدید: 116
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، معاذ تنجو، گزارشگر شورای مشورتی حقوق بشر در سودان فاش کرد که محافل متخاصم با سودان تلاش می‌کنند در ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، معاذ تنجو، گزارشگر شورای مشورتی حقوق بشر در سودان فاش کرد که محافل متخاصم با سودان تلاش می‌کنند در اجلاس شورای حقوق بشر  در سپتامبر آینده در ژنو سودان را به بند چهارم اعلامیه حقوق بشر ارجاع بدهند.

تنجو در اظهاراتی به روزنامه الرای العام این کشور گفت: کشورهای دشمن تحرکاتی را برای فتنه انگیزی و توطئه چینی در سودان آغاز کرده‌اند که از جمله آن ایجاد اختلافات قومی قبیله‌ای و یا تشدید شورش مخالفان از طریق حمایت‌های خارجی و یا توسط طرف‌ها و نهادهایی در داخل خود سودان است تا این کشور را بار دیگر به بند چهارم ارجاع بدهند.

تنجو تاکید کرد: دولت سودان اکنون در صف اول ارائه گزارش‌ها و بیانیه‌ها درباره وضعیت حقوق بشر در این کشور است اما چیزی که از آن متضرر شده است سیاسی شدن ارزیابی‌ها از وضعیت حقوق بشر در سودان است.

وی افزود: اگر به مواضع حقوق بشر در سودان عادلانه و به دور از منافع کشورهای بزرگ و بانفوذ بنگریم سودان هرگز نمی‌بایست که به بند چهارم بازگردد.

رسانه‌های غربی نیز با بزرگنمایی و یا انتشار نادرست و گمراه کننده اخبار تحولات در دارفور و استان‌هایی که شورشیان در آنجا فعال هستند همسو با سیاست‌های دولت‌های خود عمل می‌کنند.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد، سه سال پس از تأسیس سازمان ملل متحد، اعلـامیه جهانی حقوق بشر را تصویب نمود و اعلـامیه جهانی حقوق بشر، که هدف آن ایجاد تضمین حقوق و آزادی‌های برابر برای همه مردمـ بود در 10 دسامبر 1948 به تصویب رسید، روزی که اینک در سراسر جهان به عنوان روز بین‌المللی حقوق بشر گرامی داشته می‌شود.

بر اساس ماده چهارم این اعلامیه احدی را نمی‌توان در بردگی نگه داشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها