امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68947
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، علی جعفریان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، علی جعفریان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، که به عنوان پزشک جراح، در این طرح جهادی بیماران را ویزیت می کرد با اشاره به اهداف برگزاری این طرح گفت: رئیس جمهور در اجلاس اخیر روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی تأکید زیادی در خصوص ویزیت بیماران در قالب طرح‌های جهادی داشتند و باتوجه به اینکه در حاشیه شهر تهران مناطق محروم زیادی وجود دارد و منطقه حسن آباد فشافویه یکی از همین مناطق است و تحت پوشش شبکه ری قرار دارد تصمیم گرفته شد در مناطق پرجمعیتی مثل فشافویه و اسلامشهر که از نظر امکانات تخصصی محرومیت جدی دارند و یکی از دلایل محرومیت نزدیک بودن به تهران است حضور پیدا کنیم.

جعفریان افزود: با توجه به تأکیدی که برای این کار در مناطق محروم حاشیه شهرها و نیز مشکلات عدیده درمانی که در این منطقه وجود داشت با همکاران خود در معاونت بهداشت هماهنگی کردیم و در کمتر از سه هفته گذشته این برنامه تنظیم شد که با همراهی همکاران در رشته‌های مختلف به صورت داوطلبانه و با هدف ویزیت رایگان به این منطقه آمدیم.

جعفریان با بیان اینکه بیماران حاضر در این مرکز توسط پزشکان شبکه بهداشت ری ویزیت شده اند گفت: بر این اساس بیمارانی که نیاز به ویزیت تخصصی داشتند غربالگری شدند و آنها را با یک برگه برای امروز ارجاع دادند و پس از ویزیت توسط متخصصان در صورتی که نیاز به اقدام بعدی به صورت عمل جراحی باشد به بیمارستان معرفی می کنند.

وی انتخاب نام این طرح جهادی با عنوان دست‌های مهربان را یک نوع خوش سلیقگی دانست و هدف از اجرای آن را علاوه بر خواسته وزیر و رئیس جمهور وظیفه دانشگاه علوم پزشکی تهران برای خدمت رسانی به مردم حاشیه تهران دانست و گفت: در این طرح من و همکارانم در محیط با مردم از نزدیک در تماس قرار می گیریم.

وی گفت: برای ما خوب است که در جریان مشکلات درمانی مردم قرار بگیریم. ما در دانشگاه این مشکلات را جمع بندی می کنیم تا سرویس درمانی خوبی را برای نیازمندان ارائه دهیم.

وب با بیان اینکه خدمات اورژانس در منطقه وجود دارد گفت: با اجرای این طرح ها حجم زیادی از مشکلات مردم حل می شود ضمن اینکه همکاران من در اینجا بررسی می کنند که ببینند چه تخصص های مورد نیاز است تا بعدها به روش مناسب تری این کار را ادامه دهیم و برای سال آینده برنامه مدون داشته باشیم.

جعفریان که برای دومین بار پس از قبول ریاست دانشگاه به این منطقه محروم آمده است در ادامه گفت: من بار اول به نیت بازدید از شبکه بهداشت و درمان ری به این منطقه آمدم اما این بار که برای ویزیت آمدم استقبال مردم از این طرح قابل توجه بود و بیماران با توجه به دوری راه به تهران و با توجه به اینکه در شهرشان متخصص ندارند به اینجا آمده اند که تعداد زیاد متقاضی نشان می‌دهد در این منطقه نیاز جدی وجود دارد. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها