امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68952
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، عصر امروز تعداد از اعضای فراکسیون دفاع از حقوق معلولان مجلس شورای اسلامی از مرکز نگهداری معلولان ذهنی و جسمی نارمک ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، عصر امروز تعداد از اعضای فراکسیون دفاع از حقوق معلولان مجلس شورای اسلامی از مرکز نگهداری معلولان ذهنی و جسمی نارمک بازدید کردند.

فاطمه آلیا رئیس فراکسیون دفاع از حقوق معلولان مجلس شورای اسلامی دلیل بازدید سرزده از مرکز نگهداری معلولان ذهنی و جسمی نارمک را انتشار خبر یکی از رسانه‌‌ها عنوان کرد.

وی تصریح کرد:‌ اعضای فراکسیون دفاع از حقوق معلولان مجلس شورای اسلامی و همچنین فراکسیون حمایت از کودکان و نوجوانان به دو دلیل در این مجموعه حضور داشتند که یکی به دلیل انتشار خبری در یکی از سایت‌ها و دیگری دلجویی از مددکاران و پرسنل مرکز نگهداری معلولان ذهنی و جسمی نارمک بود.

وی تصریح کرد:‌ متأسفانه در دو سه ماه گذشته برخی از سایت‌ها و رسانه‌ها تلاش کرده‌اند چهره نظام مقدس جمهوری اسلامی را مخدوش کنند که انتظار می‌رود دستگاه‌های نظارتی و به خصوص قوه قضاییه در این خصوص ورود پیدا کند.

آلیا خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی‌ها به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه مطالبی را در رسانه‌ها مطرح می‌کنند که مسئولان بهزیستی این حق را دارند این موضوع را از طریق قوه قضاییه پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شرایط کشور ما شرایط بسیار مطلوب و قابل قبولی است،گفت:‌متأسفانه برخی از کشورهای غربی می‌خواهند موضوع حقوق بشر و نقض آن را در کشور ما پیگیری کنند که باید به آنها عرض کنم که قطعاً حقوق بشر در کشورهای‌شان رعایت نمی‌شود.

رئیس فراکسیون دفاع از حقوق معلولان مجلس شورای اسلامی با اشاره مجدد به انتشار خبر فوت 15 کودک در مرکز نارمک گفت: پس از انتشار این خبر پیامک‌های متعددی ارسال شد که در آن خواسته شده بود که رئیس سازمان بهزیستی کشور تغییر کند که قطعاً باید به این موضوع رسیدگی شود چرا که برخی‌ها به دلیل به خطر افتادن مسئولیت‌‌شان دوست ندارند رئیس فعلی سازمان بهزیستی به فعالیت خود ادامه دهد.

آلیا گفت: باید این موضوع از طریق قوه قضاییه پیگیری شود چرا که ما هم در مقابل کودکان معلول ذهنی و جسمی و هم در مقابل پرسنل و مددکاران مراکز نگهداری از معلولان مسئول هستیم.

رئیس فراکسیون دفاع از حقوق معلولان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:‌زمانی که پیامک فوت 15 نفر از مرکز نگهداری نارمک به گوشی من ارسال شد ابتدا احساس کردم که 15 نفر کودک و بچه همزمان آتش گرفته‌اند یا مسموم شده‌اند که بلافاصله موضوع را از طریق رئیس سازمان بهزیستی کشور پیگیری کردم.

وی گفت: ما ادعا نداریم که تمام مراکزمان ایده‌آل است اما باید به این نکته نیز توجه شود که خدماتی که در مراکز ما به معلولان (ذهنی و جسمی) داده می‌شود قابل قبول و مطلوب است.

رئیس فراکسیون دفاع از حقوق معلولان مجلس شورای اسلامی افزود:در حال حاضر خدمات سازمان بهزیستی کاملاً تخصصی است و فراکسیون حمایت از حقوق معلولان از رئیس سازمان بهزیستی در قبال انتشار خبر فوت ۱۵ نفر از معلولان در نارمک دفاع خواهد کرد.

آلیا گفت: تیتر رسانه مذکور در خصوص فوت 15 نفر معلول در مرکز نگهداری معلولان به گونه‌ای بوده که خواستند موضوع را سیاسی جلو بدهند.

وی ادامه داد: خبر منتشر شده در این رسانه نگرانی‌های زیادی را برای خانواده‌هایی که کودکان و فرزندان‌شان را در مراکز بهزیستی نگهداری می‌کنند ایجاد کرده است و از طرف دیگر موجب دلسردی بهیارانی شده که از افراد معلول و چند معلولیتی نگهداری می‌کنند.

آلیا ادامه داد: متأسفانه خبر فوت 15 نفر از مرکز نگهداری معلولان خوراک رسانه‌‌های بیگانه شده و در واقع این خبر جفای به خانواده مددکاران و کسانی است که برای معلولان و مددجویان و خانواده بهزیستی قدم برمی‌دارند.

رئیس فراکسیون دفاع از حقوق معلولان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس در بحث معلولان همکاری لازم را با دولت و NGOها و به خصوص سازمان بهزیستی دارد و ما اعتقاد داریم نباید مسائل سیاسی در زمینه معلولان و حمایت از آنها وارد شود چرا که عرصه خدمت به معلولان عرصه معنوی است.

به گزارش فارس در ادامه این بازدید، دیگر اعضای فراکسیون دفاع از حقوق معلولان مجلس شورای اسلامی (قاسم جعفری - عبدالله سلطانی) اظهاراتی را در خصوص خبر مطرح شده اعلام کردند.

سلطانی عضو فراکسیون دفاع از حقوق معلولان مجلس گفت: بنده اعتقاد دارم که خبر اشاره شده با غفلت آغاز شده و در نهایت با شیطنت‌های خبری همراه شده است.

وی تصریح کرد:‌در حال حاضر باید درایت و مدیریت کرد موضوع را از طریق دستگاه‌های نظارتی پیگیری کرد.

سلطانی گفت: خوشبختانه در حال حاضر سن معلولان در کشور ما رو به افزایش است و این یک حسن است که باید توجه شود.

به گزارش فارس، در ادامه این بازدید سراج مدیرکل بهزیستی شهرستان تهران توضیحاتی را در خصوص فوت 15 نفر در مرکز نگهداری معلولان ذهنی و جسمی نارمک عنوان کرد.

وی تصریح کرد: 15 نفر از کودکان در طول یک سال فوت کرده‌اند که زمان فوت آنها از اردیبهشت ماه تا اسفندماه بوده است.

وی گفت:‌ از 15 نفری که عنوان شده 12 نفر در بیمارستان و 3 نفر در مرکز نگهداری معلولان فوت کرده‌اند.

سراج گفت: در سال 89 و با توجه به اینکه تعداد معلولان کمتر بود 13 نفر فوت کرده‌اند که این نشان می‌دهد خدمات مددکاران و پرسنل به معلولان جسمی و حرکتی در شرایط مطلوب‌تری قرار گرفته‌اند.

مدیرکل بهزیستی شهرستان تهران در ادامه این بازدید در خصوص مرگ 3 نفر از کودکان در مرکز نگهداری نارمک گفت:‌ پرونده پزشکی این کودکان کاملاً شفاف و گویای همه چیز است ضمن اینکه باید به این نکته اشاره کرد که حتی این 3 کودک نیز در فاصله‌های مختلف به بیمارستان اعزام شده‌اند و در واقع ما نگاه ویژه‌ای را به معلولان داریم.

سراج افزود: علی‌رغم اینکه با پیگیری‌های انجام شده مشخص شده کوتاهی در امر خدمت به معلولان صورت گرفته اما سازمان بهزیستی تیم‌هایی را مأمور کرده است تا این موضوع را به طور کامل پیگیری کنند ضمن اینکه ما در این خصوص با هیچ کسی تعارف نداریم و از ریاست سازمان بهزیستی کشور می‌خواهم این موضوع را از طریق قوه قضاییه پیگیری کنند چرا که ما شاهد زحمات شبانه‌روزی مددکارن و پرسنل در مراکز نگهداری و به ویژه مراکز معلولان ذهنی هستیم.

به گزارش فارس در ادامه این بازدید برخی از پرسنل و مددکاران مرکز نگهداری معلولان ذهنی و جسمی نارمک با انتقاد شدید از انتشار خبر فوت 15 نفر معلول در مرکز نگهداری نارمک اظهار داشتند که انتشار این خبر باعث دلسردی مددکاران شده است و زحمات همه ما را زیر سؤال برده است.

مددکاران این مرکز نگهداری اعتقاد دارند که خدمتی که معلولان در این مرکز می‌کنند خدمتی است که به بچه و فرزند خود می‌کنند و تفاوتی را با آن قائل نیستند.

آنها اظهار داشتند: وقتی که این خبر را شنیدیم شوکه شدیم و هم‌اینک از رئیس سازمان بهزیستی کشور درخواست می‌کنیم که این موضوع را از طریق قوه قضاییه پیگیری کنند.

این مددکاران خاطرنشان کردند: ما سعی و تلاش‌مان این است که بهترین خدمت را به این کودکان در این مرکز بدهیم ضمن اینکه خبر منتشر شده را تکذیب می‌کنیم.

مددکاران مرکز نگهداری معلولان ذهنی و جسمی نارمک ادامه دادند: ما بیشترین زمان زندگی‌مان را با این کودکان هستیم و در طول شبانه‌روز سعی و تلاش می‌کنیم که بهترین خدمات را به این کودکان بدهیم.

به گزارش فارس در ادامه این بازدید خانم ربانی مسئول پرستاری مرکز نگهداری معلولان ذهنی و جسمی نارمک با اشاره به خبر فوت 15 نفر از معلولان در مرکز نارمک گفت: این تعداد در طول یک سال فوت کرده‌اند و این در حالی است که از این 15 نفر، 12 معلول در بیمارستان و بقیه در این مرکز فوت کرده‌اند.

به گزارش فارس، در بازدید تعدادی از اعضای فراکسیون دفاع از حقوق معلولان مجلس شورای اسلامی و همچنین رئیس سازمان بهزیستی کشور از مرکز نگهداری معلولان ذهنی و جسمی نارمک تعداد دیگری از معاونین و مدیران بهزیستی از جمله یحیی سخنگویی معاون توانبخشی سازمان بهزستی کشور، سمیعی مدیرکل بهزیستی استان تهران و پرورش مسئول بازرسی سازمان بهزیستی کشور حضور داشتند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها