امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68964
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، موضوع حفظ محیط زیست و درختکاری آنقدر با اهمیت است که رئیس جمهوری کشورمان چندی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، موضوع حفظ محیط زیست و درختکاری آنقدر با اهمیت است که رئیس جمهوری کشورمان چندی پیش مأموریت خاصی به آموزش و پرورش در این راستا داد.

آموزش و پرورش و سازمان حفاظت از محیط زیست هم به سرعت وارد عمل شدند و تفاهم‌نامه همکاری در راستای حفظ و توسعه محیط‌ زیست به امضا رساندند.

در روزهای پایانی سال هم موضوع درختکاری در کشورمان به شکل جدی پیگیری می‌شود و سازمان‌ها و نهادها پس از مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور اقدام به غرس درخت کردند.

در این راستا مدارس هم از موهبت داشتن درخت و فضای سبز بی‌نصیب نماندند و به همت شهرداری تهران در بیشتر مدارس درختکاری و فضای سبز مدارس تجهیز شد.

منطقه 19 آموزش و پرورش شهر تهران با همکاری مرکز آموزش گل و گیاه و اداره فضای سبز و اکیپ‌های نهال کاری منطقه 19 تهران در مدارس اقدام به نهال کاری می‌کنند.

مدرسه جواد موفقیان که مقاطع راهنمایی، متوسطه و هنرستان را در دل خود جای داده است با مدیریتی منسجم و یکپارچه فضای جالب و مهیجی را برای دانش‌آموزان فراهم کرده است و نخستین مقصد کاشت نهال و گل و گیاه در مدارس منطقه 19، مدرسه جواد موفقیان است.
 


    
امین عباسپور، مدیر مدرسه جواد موفقیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس گفت: از ابتدای آغاز سال تحصیلی جاری راهروهای مدرسه را با گل و گیاه و گلدان‌های مختلف آذین بستیم تا دانش‌آموزان با شادابی و نشاط خاصی وارد کلاس‌های درس شوند.

وی افزود: مدرسه جواد موفقیان در جهت ترویج آموزش حفظ و نگهداری از گل و گیاه پیشتاز است و آمادگی دارد تا تجربیات خود را به دیگر مدارس منتقل کند.

عباسپور با بیان اینکه ارتباط خوبی بین مسئولان مدرسه جواد موفقیان با شهرداری منطقه وجود دارد، تصریح کرد: شرایط خوبی برای همکاری با شهرداری منطقه 19 فراهم است و در جهت موضوع ترویج و آموزش حفظ محیط زیست به دانش‌آموزان از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

حمید کشگر، رئیس اداره اجتماعی و فرهنگی ناحیه 3 شهرداری منطقه 19 تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: برای آن دسته از مدارسی که جایی جهت درختکاری و کاشت گل و گیاه داشته است، به صورت میانگین 20 درخت در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در بعضی مدارس هم بین 50 تا 200 نهال کاشته شده است و این کار از 15 اسفندماه در 17 مدرسه ناحیه 3 شهرداری منطقه 19 آغاز شده است.

کشگر با بیان اینکه جشن رویش به جهت ترویج موضوع درختکاری در مدارس برگزار شده است، خاطرنشان کرد: این جشن در مدارس، سراهای محلات و بوستان‌ها برگزار شده است.

رئیس اداره اجتماعی و فرهنگی ناحیه 3 شهرداری منطقه 19 تهران، اضافه کرد: در مدارس ابتدایی نحوه نقاشی گل و گیاه و در مدارس راهنمایی نهال‌کاری و درختکاری را با مشارکت یکدیگر انجام داده‌ایم.

وی به انتخاب شهردار مدرسه اشاره و گفت: شهردار مدرسه در انتخاباتی که درون مدرسه برگزار می‌شود توسط دانش‌آموزان انتخاب و به عنوان رابط بین شهرداری و مدرسه فعالیت می‌کند که در این راستا کمک‌های بسیاری انجام شده است.

به گزارش فارس، ترویج نهال‌کاری و کاشت گل و گیاه در محیط مدرسه و آموزش حفظ آن به دانش‌آموزان باعث می‌شود تا آنها در بیرون از مدرسه هم برای حفظ منابع طبیعی و گل و گیاه تلاش کنند.

از طرفی آموزش و پرورش با ارتباط بیشتر با شهرداری‌های کشور می‌تواند آموزش دانش‌آموزان برای حفظ محیط زیست و ترویج درختکاری و توجه به گل و گیاه را به سادگی درون مدارس انجام دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها