امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68977
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، زارعان از افتتاح با ظرفیت کامل آزمایشگاه‌های تخصصی مقابله با خرابکاری صنعتی در سازمان انرژی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، زارعان از افتتاح با ظرفیت کامل آزمایشگاه‌های تخصصی مقابله با خرابکاری صنعتی در سازمان انرژی اتمی خبر داد و گفت: آزمایشگاه‌های تخصصی مقابله با خرابکاری صنعتی با حضور دکترعلی اکبرصالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران به بهره برداری کامل رسید که خود نقطه عطفی در برنامه‌های سازمان انرژی اتمی به حساب می آید.

زارعان در حاشیه این مراسم اظهار داشت: راه‌اندازی این آزمایشگاه‌های تخصصی با استفاده از پتانسیل و توان داخلی و با هدف شناسایی، پیشگیری و مقابله با تهدیدات و با استفاده از ظرفیت‌های فنی و تکمیل تجهیزات کنترل و ارزیابی امنیتی، برخورد مؤثر و دقیق با رویدادهای پیشرو، افزایش عمق و کیفیت عملیات حفاظتی بر کلیه ادوات و تجهیزات صنعتی و نیمه صنعتی مورد استفاده در بخشهای مختلف صنعت هسته‌ای و فناوری‌های روز از جمله مقابله با بدافزارهای نوین تکمیل شده است. در این راستا آزمایشگاه آنالیز مواد، آزمایشگاه شیمی ، آزمایشگاه فیزیک، آزمایشگاه مکانیک، الکترونیک، مقابله با ریز فرستنده‌ها و... مورد استفاده قرارگرفته و متخصصین بی‌ادعا و گمنام این سازمان با هوشیاری کامل تلاش می نمایند ازوقوع حوادث احتمالی در این فرآیندهاجلوگیری نمایند.

رصد هوشمندانه اقدامات دشمن در حوزه خرابکاری صنعتی

معاون حفاظت و امنیت سازمان همچنین با اشاره به اهداف و اقدامات بیگانگان علیه فعالیت‌های علمی، صنعتی و فناوری‌های کشورمان گفت: دشمن به انگیزه‌های متعدد از جمله آثار مخرب‌تر، فقدان تبعات بین‌المللی، گستردگی دامنه نفوذ، هزینه کمتر، ایجاد جو روانی در جامعه و تضعیف توان فنی و اقتصادی و ... برای خرابکاری صنعتی و تحقق نیات بدخواهانه خود در قالب خرابکاری صنعتی، سرمایه‌گذاری هدفمندی را انجام می‌دهد. البته خرابکاری صنعتی جزء تاکتیک‌ها و رویکرد قدیمی دولت‌‌های قدرتمند بوده و سابقه آن به جنگ جهانی دوم برمی‌گردد.

معاون سازمان انرژی اتمی در ادامه اظهار داشت: خرابکاری‌ها در منابع حیاتی و زیرساختی همچون آب، برق، گاز، مخابرات، نفت، نیروگاهی، هسته‌ای و دفاعی، جزء اهداف و اقدامات جهان سلطه بوده که در دستور کار آنها با شیوه‌های پیچیده، جدید و متنوع قرار گرفته است. دراین راستا حسب رهنمودها و منویات حکیمانه رهبر معظم انقلاب مبنی بر «ساماندهی وضعیت داخلی به گونه‌ای که دشمن از پیروزی خود مطمئن نباشد و زمینه را برای ماجراجویی فراهم نبیند»، با تدبیر و هوشمندی توأم با اقدامات ویژه و پیاده‌سازی طرح‌های عملیاتی برای کشف و خنثی‌سازی انواع تهدیدات جدید سخت و نرم، مد نظر قرار گرفته است.

زارعان گفت: بنده حقیر در کنار تمامی زحمت‌کشان و خدمت‌گزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برآنیم تا انشاءالله بر حسب شرایط تهدید و دشمنی‌های گوناگون و متنوع جهان سلطه با همبستگی و تعامل همه جانبه در ظل توجهات حضرت ولی عصر(ع) و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی با همکاری سایر مبادی و حمایت های بی‌دریغ نمایندگان محترم مجلس خصوصاً جناب آقای دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و دعای مردم غیور و با بصیرت ایران اسلامی از صنعت هسته‌ای امید دشمنان را با تلاش مضاعف ناامید و به یاس تبدیل نمائیم.

در ادامه زارعان در جمع‌حاضرین پیرامون فرهنگ شهادت و ایثار گفت: باید در همه مراحل به خدا توکل داشته باشیم و در اقدامات هوشمندانه همراه با ایستادگی در مقابل نظام سلطه و زیاده‌خواهی آنان سر تعظیم فرود نیاورده و با تلاش مجدانه امید به آینده داشته باشیم و با نشر علم روز به روز به عزت و اقتدار ملی کشور بیافزایم. سلوک ما اخلاق و اخلاق‌مداری است و از اصول خود عقب‌نشینی نخواهیم کرد.

زارعان در پایان افزود: اگر مروری به گذشته داشته باشیم می‌بینیم اوایل انقلاب کجا بودیم و حال حاضر در چه شرایطی بسر می‌بریم. همه عرصه‌ها خصوصاً عرصه تولید علم و فناوری که پیشرفت همه جانبه کشور را موجب گردیده، باعث عصبانیت استکبار شده و استقلال جمهوری اسلامی ایران را نشانه‌روی نموده است. از این رو با تلاش و تقویت انگیز¬ه‌های دینی و ملّی، آینده‌ای بسیار روشن برای کشور رقم خواهد خورد، لذا نباید تسلیم عملیات روانی جبهه استکبار شویم.
برچسب ها:
آخرین اخبار