امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۸:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6898
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۲۰
تعداد بازدید: 121
خسرو امیرصادقی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در پاسخ به این سؤال که تکلیف نهایی ساخت «عروس تهرانی» چه خواهد شد، گفت: «عروس تهرانی» همچنان در ...

خسرو امیرصادقی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در پاسخ به این سؤال که تکلیف نهایی ساخت «عروس تهرانی» چه خواهد شد، گفت: «عروس تهرانی» همچنان در جریان است و پروانه ساخت این فیلم تمدید شده اما مهم‌ترین دلیل ساخته نشدن آن نداشتن امنیت در عرصه تولید است.

وی افزود: وقتی سرمایه‌گذار بخش خصوصی نتواند جرأت سرمایه‌گذاری داشته باشد در نتیجه تولیدی نیز در سینما انجام نمی‌شود و این در شرایطی است که 90 درصد فعالان بخش خصوصی سینما ضعیف هستند و توانایی ساخت یک یا 2 فیلم بیشتر در سال را ندارند.

این تهیه‌کننده قدیمی سینما با ابراز گلایه از ورود بدون قاعده و قانون افراد به سینما گفت:‌ الان متأسفانه شرایط طوری شده است که هر کسی می‌تواند وارد سینما شود در حالی که فیلم‌سازی هنر و تخصص است و اعتقاد من این است که به چه دلیل باید وارد برخی حیطه‌های حساس شد که سینما مورد هجمه قرار نگیرد.

امیرصادقی با تأکید براینکه «عروس تهرانی» را حتماً امسال خواهد ساخت، گفت: این فیلم ساخته خواهد شد چرا که شغل من این است و اصلاً کار دیگری غیر از فیلم‌سازی بلد نیستم و زندگی حرفه‌ای من با سینما گره خورده است اما باید فضا باز شود تا بخش خصوصی برای حضور در سینما اطمینان پیدا کند.

وی ادامه داد:‌ اگر بخش خصوصی بخواهد وارد سینما شود و سرمایه‌گذاری کند باید این اطمینان برای او به وجود بیاید که حداقلً سرمایه اولیه او باز می‌گردد اما عدم امنیت در سینما امروز در سینما باعث شده تا بخش خصوصی جرأت سرمایه‌گذاری را نداشته باشد.

این تهیه‌کننده سینما در ادامه تصریح کرد: امروز صحبت از این است که بودجه فرهنگ کاهش یافته اما من معتقدم اصلاً این موضوع چه دردی از سینما دوا می‌کند چرا که بودجه سینما تنها در دست چند نفر خاص است و هرچقدر هم باشد باز هم برای بخش خصوصی تفاوتی ندارد و در این شرایط یک تهیه‌کننده بخش خصوصی با ساختن یک فیلم تمام زندگی‌ خود را به حراج می‌گذارد و معلوم نیست که این سرمایه آیا باز می‌گردد یا خیر.

امیرصادقی خاطرنشان کرد:‌ فیلم‌نامه «عروس تهرانی» براساس برداشتی آزاد از مادر شوهر هیولا نوشته شده و در تیتراژ نیز این موضوع را قید خواهیم کرد اما مسئولان باید بدانند که سینما برای حیاط همانقدر به فیلم‌های از جنس «زیر نور ماه» احتیاج دارد که به «عروس تهرانی» تهرانی هم احتیاج دارد و باید شرایط را برای فعالیت بخش خصوصی فراهم کرد.

وی ادامه داد: «عروس تهرانی» را تا پایان خرداد حتماً کلید خواهم زد و این موضوع نیز اصلاً ربطی به انتخابات ندارد چرا که یک مشکل شخصی دارم و باید برطرف شود.

تهیه‌کننده «عروس تهرانی» در خاتمه با اشاره به اینکه مهناز افشار برای بازی در این فیلم پیش قسط خود را دریافت کرده است، گفت: اما از نظر من بازیگر اصلی این فیلم همچنان مهناز افشار است چرا که پیش‌قسط بازی در این فیلم را دریافت کرده مگر آنها نظرش عوض شود و آن موقع با دریافت پیش‌قسط بازیگر دیگری را جایگزین وی خواهیم کرد.

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار