امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68987
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، هم اکنون و پس از یک سال تعطیلی فرودگاه بین‌المللی حلب تنها با پرداخت 3950 ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، هم اکنون و پس از یک سال تعطیلی فرودگاه بین‌المللی حلب تنها با پرداخت 3950 لیره سوری اهالی این شهر و کسانی که از دمشق خواهان سفر به این شهر هستند، از پروازهای مسافربری آن بهره ببرند.

این درحالی است که صرف نظر از راه‌ هوایی، ارتش سوریه موفق شده امنیت راه‌های زمینی حلب – دمشق و بالعکس را نیز تامین کند و مسافران به راحتی در این راه‌ها و با امنیت کامل تردد کنند.

این بخشی از اطلاعیه سازمان هواپیمایی سوریه در حلب و دمشق است و به صورت خلاصه و چکیده می‌تواند، بیانگر موفقیت و پیروزی‌های ارتش سوریه در شهر و استان حلب طی ماه‌های اخیر پس از تصرف شهرک «الخناصر» در ریف شهر حلب باشد.

اما در عرصه میدانی منابع میدانی سوری تاکید می‌کنند که هم اکنون عملیات‌های ارتش سوریه در 2 ریف شمالی و شرقی حلب متمرکز است تا ارتش سوریه کنترل کامل مناطق این دو ریف را در دست بگیرند.

این منابع درباره وضعیت گروه‌های مسلح در حلب تاکید می‌کنند که این گروه‌ها هم اکنون بیش از هر زمان دیگری در مناطق خود زمینگیر شده و تحت محاصره ارتش سوریه هستند که این امر در نتیجه پیشروی واحدهای ارتش سوریه در شماری از محورهای حلب و وارد آوردن ضربات مهلک به آنها و قطع راه‌های ارتباطی و امدادی این گروه‌ها حاصل شده است.

این در حالی است که مناطق ریف شمالی حلب همچنان شاهد درگیری‌های شدید و سخت مسلحانه بین گروه تروریستی «داعش» با دیگر گروه‌های تروریستی است.

اما گروه تروریستی داعش در جدیدترین جنایت خود روز گذشته برای گرفتن انتقام از عشیره «الجونات» در شهر «جرابلس» اقدام به قتل عام شماری از اهالی روستای «الشیوخ الفوقانی» در ریف شمالی حلب کرد.

اهالی روستای «الشیوخ الفوقانی» تاکید می‌کنند که داعش در این جنایت بیش از 50 نفر از اهالی روستا را قتل عام و سپس خانه‌های آنها را غارت و چپاول کرد. گفته شده دلیل این قتل عام بیعت عشیره الجونات با داعش بوده که تعدادی از اعضای آن در روستای الشیوخ الفوقانی زندگی می‌کردند.

از سوی دیگر و در ادامه درگیری‌های داعش با جبهه اسلامی، این جبهه اعلام کرد که در عملیات‌های روز گذشته خود علیه اقدام به ترور سرکرده مصری این گروه در شهر «منبج» در شمال حلب به نام «ابو محمد المصری» کرده است.

اما در این بین شماری از فعالان اجتماعی و حقوقی شهر حلب با راه اندازی «کمپین حلب یک قلب واحد» تلاش دارد، زمینه مصالحه و آشتی‌های ملی را در مناطق مختلف حلب که در آنها عناصر مسلح سوری فعالیت دارند، فراهم کند و در این خصوص گزارش شده که این کمپین سعی می‌کند، مصالحه و آشتی ملی یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های مسلح سوری در ریف جنوب غربی حلب با ارتش سوریه را هموار سازد.

همچنین از منطقه صنعتی الشیخ نجار در حلب نیز گزارش شده که این منطقه شاهد درگیری‌های شدید «جبهه النصره» با «داعش» بوده و ارتش سوریه با بهره بردن از این شرایط مواضع هر دو گروه را هدف قرار می‌دهد.

دیگر واحدهای ارتش سوریه نیز تلاش گروه‌های تروریستی برای نفوذ به منطقه نظامی «هنانو» در شهر حلب را دفع کرد.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها