امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68988
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز به مناسبت سومین سالگرد آغاز ناآرامی‌ها ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز به مناسبت سومین سالگرد آغاز ناآرامی‌ها در سوریه بیانیه‌ای صادر کرده و بار دیگر دولت سوریه را به سرکوب مردم متهم کرده است.

وی که بحران سوریه را در دوران معاصر بی‌سابقه خوانده، در این بیانیه با تأکید بر لزوم یافتن راهکاری سیاسی برای این بحران، نوشته است: «تنها راه‌حل این بحران، راهکاری سیاسی است: تشکیل یک هیئت حاکمه انتقالی و یک روند سیاسی واقعی و فراگیر به رهبری سوری‌ها با هدف رسیدن به سوریه‌ای دموکراتیک و کثرت‌گرا.»

اشتون در ادامه بدون اشاره به اقدامات غیرانسانی گروه‌های مسلح مخالف دولت سوریه، دمشق را به ارتکاب جنایات جنگی متهم کرده است. وی همچنین تعجیل در روند امحای نابودی تسلیحات شیمیایی سوریه را خواستار شده است.

در پایان این بیانیه آمده است: «من بر عزم اتحادیه اروپا برای یافتن راهکاری سیاسی و کمک به مردم سوریه، تأکید می‌کنم. جامعه بین‌الملل به همکاری در راستای رسیدن به سوریه‌ای آزاد، دموکراتیک و آرام ادامه می‌دهد.»

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار