امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68989
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نادر محسنی» سخنگوی کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات انتخاباتی افغانستان امروز ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نادر محسنی» سخنگوی کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات انتخاباتی افغانستان امروز (شنبه) در نشست خبری در کابل گفت: کاندیداهایی که با مدارک جعلی در انتخابات شوراهای ولایتی ثبت نام کرده‎اند، بایستی به دادگاه معرفی شوند.

وی تأکید کرد که این کاندیداها از لحاظ قانونی مرتکب جرم شده‎اند و بایستی مجازات شوند.

محسنی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد تداوم روند حذف کاندیداهای شوراهای ولایتی نیز اظهار داشت که  کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات انتخاباتی در نظر دارد تا روز برگزاری انتخابات، کاندیداهایی را که مدارک جعلی دارند از فهرست نهایی شوراهای ولایتی حذف کند.

به گفته وی، حذف کاندیداهای متقلب بر اساس قانون انتخابات افغانستان تا روز برگزاری انتخابات مانعی ندارد، زیرا این قانون زمان نهایی آن را مشخص نکرده است.

این در حالی است که کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان، پنجشنبه گذشته در آخرین واکنش خود، 87 نفر از کاندیدای شوراهای ولایتی افغانستان را حذف کرد.

بر اساس گفته‎های محسنی، اسناد 55 نفر از این کاندیداها مشکل داشته‌اند و 29 نفر دیگر نیز به سن قانونی برای کاندید شدن نرسیده‌اند.

قرار است انتخابات شوراهای ولایتی افغانستان همگام با انتخابات ریاست جمهوری این کشور در 16 فروردین سال آینده برگزار شود.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها