امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68999
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرگزاری فارس، تیسیر خالد، عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین و عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین در پی انتشار شایعات ...

به گزارش خبرگزاری فارس، تیسیر خالد، عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین و عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین در پی انتشار شایعات محافل سیاسی در خصوص احتمال موافقت طرف فلسطینی تحت فشار آمریکا با تمدید مذاکرات گفت: در صورتی که مذاکرات تمدید شود ملت فلسطین بهای سنگینی برای آن در همه سطوح خواهد پرداخت.

وی افزود: موافقت با تمدید مذاکرات خطرهای بزرگی به همراه خواهد داشت زیرا به کابینه نتانیاهو فرصت اضافی می دهد تا برنامه شهرک سازی های خود را توسعه بدهد شهرک سازی هایی که در سال گذشته 123 درصد افزایش داشته است.

تیسیر خالد گفت: آمریکا و اسرائیل موافقت تشکیلات خودگردان با تمدید مذاکرات را موافقت ضمنی با طرح جان کری برای حل قضیه فلسطین قلمداد می‌کنند و بدین ترتیب محمود عباس را وادار به امتیازدهی بیشتر می‌کنند.

این مقام فلسطینی گفت: اسرائیل و آمریکا می‌خواهند قدس شرقی در اشغال اسرائیل بماند و اسرائیل بخش‌های گسترده‌ای از اراضی فلسطینی را به بهانه امنیت یا شهرک سازی‌ها تصاحب کند و این موجب می‌شود که اشغالگری اسرائیل ادامه داشته باشد و قضیه فلسطین را با فاجعه ای بی سابقه روبرو می‌کند.

وی تاکید کرد: بر اساس موضع فراگیر مردمی ما با قاطعیت مخالفت خود را با تمدید مذاکرات اعلام می‌کنیم و از محمود عباس می‌خواهیم تسلیم فشارهای دولت آمریکا نشود، زیرا دولت‌های آمریکا هیچ گاه به تعهدهای خود در قبال فلسطینیان عمل نکرده‌اند در حالی که برای اسرائیل به هر وعده‌ای که بدهد عمل می‌کند.
دوره زمانی مذاکرات تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی که از ژوئیه سال 2013 آغاز شده در پایان ماه آوریل آتی خاتمه می‌یابد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها