امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۰۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69004
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اولین نشست کمیته مشترک سیاسی جمهوری اسلامی ایران و دولت قطر برای گسترش و تحکیم همکاری‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اولین نشست کمیته مشترک سیاسی جمهوری اسلامی ایران و دولت قطر برای گسترش و تحکیم همکاری‌های فیمابین و به منظور ساماندهی به همکاری‌ها در تمامی زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی امروز (شنبه) در تهران برگزار شد.

محمد بن عبدالله الرمیحی معاون امور خارجی وزیر خارجه دولت قطر در راس هیأتی بدین منظور به تهران سفر کرده است.

در اولین اجلاس کمیته سیاسی دو کشور که حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و محمد بن عبدالله الرمیحی معاون وزیر خارجه دولت قطر ریاست هیأت‌های دو کشور را بر عهده داشتند، طرفین ضمن بررسی روند مناسبات دوجانبه، راه‌های تقویت روابط فیمابین را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

همچنین طرفین آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی را بررسی نموده و بر ضرورت یافتن راه حل سیاسی برای حل بحرانها در منطقه بویژه در سوریه تاکید کردند.

بر اساس یکی از توافقات فیمابین، برگزاری نشست‌های مشترک کمیته سیاسی به صورت متناوب در هر دو کشور و هر سه ماه یکبار انجام خواهد گرفت. در ضمن کمیسیون عالی مشترک دو کشور نیز در سطح وزرای امور خارجه طی سه ماه آینده در تهران برگزار خواهد شد.

در این اجلاس رویدادهای منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و طرفین بر اهمیت حفظ و برقراری ثبات و امنیت پایدار در منطقه و ضرورت همکاری مشترک بین کشورهای منطقه و تحقق آن از طریق تفاهم و گفت‌وگوی مستقیم به منظور ایجاد فضای اعتماد، صلح و دوستی تاکید کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها