امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69012
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، عملیات ارتش سوریه در حالی در شهر یبرود، از توابع منطقه القلمون در ریف دمشق ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، عملیات ارتش سوریه در حالی در شهر یبرود، از توابع منطقه القلمون در ریف دمشق ادامه دارد که منابع میدانی سوری از عقب نشینی کامل چندین گروه تروریستی از شهر یبرود به منطقه عرسال لبنان خبر می‌دهند.

این منابع تصریح می‌کنند که این گروه‌ها متشکل از عناصر مسلح منطقه القصیر هستند که پس از سقوط القصیر به گروه‌های تروریستی منطقه یبرود ملحق شدند، اما از رویارویی با ارتش سوریه در نبردهای یبرود نیز فرار کردند تا از این منطقه به سمت «عرسال» در لبنان فرار کنند.

این درحالی است که منابع میدانی سوری از هلاکت 13 سرکرده گروه‌های تروریستی در نبردهای یبرود و تشدید اختلافات بین گروه‌های مسلح از جمله جبهه النصره با ارتش آزاد سوریه خبر می‌دهند.

شکست‌ها و خسارات وارده به گروه‌های مسلح به حدی بوده که جبهه النصره به صورت رسمی به از دست دادن یکی از نقاط نظامی خود در محور «العقبه» اذعان کرده است.

در جدیدترین تحولات میدانی یبرود، ارتش سوریه امروز بعد از ظهر کوه «مار مارون» را به تصرف خود درآورد. اهمیت کوه مار مارون در این امر نهفته است که این کوه اشراف کامل و مستقیمی بر شهر یبرود دارد و در غرب این شهر واقع شده است.

این کوه منطقه «فلیطه» را از یبرود جدا می‌کند و در واقع این امکان را به ارتش سوریه می‌دهد تا بر هر دو منطقه اشراف داشته باشد. بر بلندای این کوه برج‌های مخابراتی قرار دارد که انتظار می‌رود، به دلیل عملیات ارتش سوریه برای مدتی موجب بروز اختلال در ارتباطات تلفنی در این منطقه شود.

کوه مار مارون همچنین بلندترین قله اطراف شهر یبرود به شمار می‌آید که تا پیش از این که این منطقه تحت تصرف گروه‌های مسلح بود، با نصب سکوهای شلیک خمپاره روی آن، از آن برای هدف قرار دادن ارتش سوریه استفاده می‌کردند.

این کوه به شکلی ویژه مشرف به جنوب شهر یبرود است که در حال حاضر به کانون تجمع تروریست‌های فراری تبدیل شده تا از آنجا خود را به رنکوس یا فلیطه برسانند.

با تسلط ارتش سوریه بر کوه مار مارون در عمل فلیطه از یبرود جدا شده و در محاصره کامل ارتش سوریه قرار می‌گیرد و راه‌های امدادی و ارتباطی گروه‌های تروریستی یبرود با عرسال به طور کامل قطع می‌شود. 
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها