امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۷:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69015
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 64
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وقایع سال جاری اروپا بسیار با تحولات جهان عرب، رایزنی‌ها در حل مسئله هسته‌ای ایران و به ویژه افشای ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وقایع سال جاری اروپا بسیار با تحولات جهان عرب، رایزنی‌ها در حل مسئله هسته‌ای ایران و به ویژه افشای جاسوسی‌های آمریکا ارتباط داشت:

فروردین

اتحادیه اروپا هشدار داد که چنانچه بروکسل به وجود اصلاحات در مصر متقاعد نشود، بخشی از کمک‌های مالی این اتحادیه به ارزش 5 میلیارد یورو را از دست می‌دهد.

اتحادیه اروپا بر ضرورت اعمال راه‌حل سیاسی سریع برای پایان درگیری‌ها در سوریه تاکید کرد. در حالی که فرانسه و انگلیس نتوانستند حمایت اتحادیه اروپا برای مسلح کردن مخالفان سوریه را به دست بیاوردند، اشتون بر ضرورت حل مسالمت‌آمیز مسئله سوریه تاکید کرد.

«هانس پیتر فردریش» وزیر کشور آلمان از تلاش کشورش برای قرار دادن نام حزب‌الله لبنان در لیست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا خبر داد.

اتحادیه اروپا از دادگاه عمومی این اتحادیه خواست در رأی خود برای لغو تحریم‌ها علیه بانک ملت ایران تجدید نظر کند.

وزرای دارایی اتحادیه اروپا روز گذشته سرانجام با اعطای کمک مالی 10 میلیارد یورویی به قبرس موافقت کردند.

اردیبهشت

اتحادیه اروپا اعلام کرد که قصد دارد انتقال نفت به معارضان سوری را تصویب کند. هدف از این اقدام کمک به مخالفان «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در مقابله با وی عنوان شده است.

این اتحادیه همچنین اعلام کرد که به رغم هشدارهای سازمان دیده‌بان حقوق‌بشر درباره وضعیت مسلمانان در میانمار، تحریم‌های اقتصادی و بازرگانی دولت این کشور را لغو می‌کند.

«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان با اشاره به اختلاف ‌نظر میان کشورهای منطقه یورو در زمینه تعیین نرخ بهره بانکی، با حمایت از افزایش نرخ بهره وضعیت بانک مرکزی اروپا را پیچیده‌ ارزیابی کرد.

نتیجه آخرین نظرسنجی‌ در شماری از کشورهای اروپایی حاکی از کاهش بی‌سابقه اعتماد به اتحادیه اروپا در پی بحران اقتصادی در منطقه بود.

در پی اتهام به دولت سوریه درباره استفاده از گاز‌های شیمیایی، اتحادیه اروپا از سازمان ملل خواست تا در این مورد تحقیق کند.

با وجود اختلاف نظر در میان اعضای اتحادیه اروپا در قبال حزب الله لبنان، برخی مقامات اروپایی مدعی شدند، دخالت حزب‌الله در سوریه مقامات اروپایی را بر آن داشته تا بحث افزودن این سازمان به فهرست گروه‌های تروریستی را با جدیت بررسی کنند.

یکی از روزنامه‌های رژیم ‌صهیونیستی نوشت که اتحادیه اروپا با پشتیبانی انگلیس، تحریم شاخه نظامی حزب‌الله را در دستور کار دارد.

کمیسیون اروپا از اختصاص رقم جدیدی از کمک‌های مالی به پناه‌جویان سوری خبر داد.

اوباما از «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس خواست پس از مشخص‌ شدن نتایج اصلاحات در اتحادیه اروپا نسبت به برگزاری همه‌پرسی خروج از آن تصمیم‌گیری کند.

رئیس‌ کمیسیون اروپا از تصمیم اتحادیه اروپا برای اختصاص 520 میلیون یورو کمک به مالی با هدف بازسازی این کشور خبر داد.

دولت آلمان با انتشار بیانیه‌ای از قرار دادن شاخه نظامی حزب‌الله در فهرست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا حمایت کرد.

خرداد

اتحادیه اروپا اعلام کرد که توسعه فعالیت‌های حساس هسته‌ای ایران مغایر قطعنامه‌های سازمان ملل و موجب افزایش نگرانی‌ها در خصوص ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران است.

شماری از سازمان‌های اطلاعاتی اروپا درباره افزایش ورود تروریست‌های اروپایی به خاک سوریه ابراز نگرانی کردند. این اتحادیه تحریم‌های اقتصادی علیه دولت سوریه را یک سال دیگر تمدید کرد.

واشنگتن از طرح اتحادیه اروپا برای لغو تحریم تسلیحاتی علیه معارضان مسلح سوری استقبال کرد.

داده‌های جدید از افزایش بی‌سابقه نرخ بیکاری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا نشان داد که تعداد بیکاران در کشورهای عضو این اتحادیه در سال جاری تا 20 میلیون نفر خواهد رسید.

یک دیپلمات در شورای اروپا خواستار پایان دادن به شهرک‌سازی رژیم‌صهیونیستی و آزادی زندانیان سیاسی شد.

اتحادیه اروپا که نگران است آمریکا با برنامه جاسوسی استراق سمع خود، از اطلاعات کاربران اینترنتی اروپا نیز جاسوسی کند از واشنگتن خواسته تا جزئیات این برنامه را برای آنها ارائه دهد.

تیر

تعدادی از نمایندگان پارلمان اروپا در بیانیه‌ای از مسئول سیاست خارجی این اتحادیه خواستند تا در سفر هفته آینده خود به بحرین از رژیم آل خلیفه بخواهد تا زندانیان سیاسی را آزاد کند.

هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل» نوشت که به اطلاعاتی دسترسی پیدا کرده است که نشان می‌دهد،دولت آمریکا از دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در واشنگتن جاسوسی کرده است.

کرواسی به عنوان بیست‌ و هشتمین کشور عضو اتحادیه اروپا پذیرفته شد.

مقامات اروپایی در واکنش به اتهام جاسوسی آمریکا از دفاتر نمایندگی اتحادیه اروپا در آمریکا، با انتقاد شدید از این اقدام خواستار توضیح واشنگتن در این مورد شدند.

لیتوانی رسما ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را از ایرلند تحویل گرفت. این نخستین بار است که یکی از جمهوری‌های پیشین شوروی سابق به مدت 6 ماه ریاست اتحادیه اروپا را بر عهده می‌گیرد.

مسئول سیاست‌خارجی اتحادیه اروپا خواستار گفت‌وگو و استفاده از راهکار سیاسی برای حل بحران در مصر شد.

آلمان، فرانسه، هلند و بریتانیا هم‌اکنون از وزرای خارجه اتحادیه اروپا خواسته‌اند تا در نشست 22 جولای، گفت‌وگو در این مورد را در دستور کار قرار دهند.

کمیسیون اروپا در واکنش به جاسوسی آمریکا از نهادهای اروپایی، نمایندگانی را برای بررسی تبادل اطلاعات به آمریکا می‌فرستد.

مرداد

مقامات دیپلماتیک اسرائیلی اعلام کردند که در شرایطی که اتحادیه اروپا تصمیم گرفته است تا حزب‌الله را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد، اسرائیل اطلاعاتی را در اختیار مقامات اجرایی قانون این اتحادیه قرار خواهد داد تا آنها بتوانند تصمیم خود را اجرایی کنند.

اشتون در سفری به مصر در دیدار با رئیس‌جمهور و مقامات دولت موقت از جمله وزیر دفاع و همچنین رهبران اخوان‌المسلمین درباره تحولات این کشور و قتل‌عام هواداران مرسی گفت‌وگو کرد. اتحادیه اروپا از شکست تلاش‌های میانجی‌گرانه در مصر ابراز نگرانی شدید کرد.

سخنگوی اشتون اعلام کرد که شهرک‌های اسرائیلی در کرانه باختری غیرقانونی بوده و موفقیت مذاکرات سازش را در معرض تهدید قرار می‌دهد.

اتحادیه اروپا خواستار رسیدگی هر چه سریعتر به ادعای معارضان سوری مبنی بر استفاده دولت از تسلیحات شیمیایی در حومه دمشق شد.

اتحادیه اروپا، در بحبوحه تحولات مصر انتقال سلاح به مصر را به حالت تعلیق درآورده است.

شهریور

اشتون با فراخواندن طرف‌های سیاسی لبنان به خویشتنداری، انفجار در نزدیکی 2 مسجد در طرابلس را به شدت محکوم کرد.

آمار موسسه یورواستات نشان داد که نرخ بیکاری در منطقه یورو در حد بی‌سابقه 12.1 درصد ثابت مانده است.

رئیس کمیسیون اروپا در بحبوحه تشدید لفاظی‌های جنگ‌طلبانه کشورهای غربی به سرکردگی آمریکا علیه سوریه تأکید کرد اتحادیه اروپا با اقدام نظامی برای حل بحران آن کشور مخالف است.

بنابر پژوهش‌های سازمان جهانی «آکسفام» برنامه‌های ریاضتی در اروپا نسل آینده را تهدید می‌کند. به این ترتیب که تا سال 2025 بین 15 تا 25 میلیون نفر در فقر زندگی خواهند کرد.

اتحادیه اروپا در واکنش به رفتار نامناسب نظامیان صهیونیست با دیپلمات‌های اروپایی در اراضی اشغالی، توضیح اسرائیل در این مورد را خواستار شد.

در پی اعلام نتیجه انتخابات پارلمانی آلمان و پیروزی قطعی اتحاد سوسیال‌مسیحی- دموکرات‌مسیحی، «هرمان فان رومپی» رئیس اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای پیروزی «آنگلا مرکل» را به وی تبریک گفت.

مهر

ائتلاف پیروز در انتخابات پارلمانی آلمان به ریاست صدراعظم، با هدف دستیابی به راهکاری درست برای تشکیل دولت ائتلافی آتی تشکیل جلسه داد.

اشتون در کنفرانس خبری در مصر اعلام کرد که اتحادیه اروپا تلاش دارد تا به ملت مصر کمک کند و به اراده این ملت در انتخاب کسانی که بر آنها حکمرانی کنند احترام می گذارد.

وزرای خارجه عضو اتحادیه اروپا پس از نشست اعضا در لوکزامبورگ با صدور بیانیه‌ای ضمن دعوت از معارضان برای حفظ وحدت و مشارکت فعال در نشست ژنو 2، ائتلاف مخالفان سوری را برای گرفتن نقش رهبری مخالفان در خلال این مذاکرات، تشویق کرد.

آبان

در پی افشا شدن جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از داده‌های مالی اروپا، پارلمان این اتحادیه از کمیسیون اروپا خواست تا همکاری میان اتحادیه اروپا و آمریکا در زمینه انتقال اطلاعات بانکی را متوقف کند.

پارلمان اروپا پس از شدت گرفتن نگرانی‌ها از جاسوسی‌های واشنگتن از شهروندان اتحادیه اروپایی رأی به تعلیق دسترسی آمریکا به اطلاعات بانکی شهروندان این اتحادیه داد.

شورای اتحادیه اروپا تحریم‌های محدودکننده علیه دولت بلاروس را برای یک سال دیگر تمدید کرده و اسامی 232 مقام و 25 شرکت و موسسه این کشور را در فهرست ممنوعیت ورود به خاک کشورهای عضو این سازمان قرار داد.

اتحادیه اروپا و ترکیه مذاکرات درباره پیوستن آنکارا به این اتحادیه را از سر گرفتند و دو طرف ابراز تمایل کردند که هرچه سریعتر درخواست 26 سال پیش ترکیه را مورد مناقشه قرار دهند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و معاون رئیس کمیسیون اروپایی درباره شهرک سازی‌های اسرائیل در بیت المقدس و کرانه باختری بیانیه منتشر کردند.

اتحادیه اروپا انفجارهای تروریستی نزدیک سفارت ایران در بیروت که به کشته شدن 26 تن انجامید، محکوم کرد.

پارلمان اروپا سرانجام با تصویب بودجه 7 ساله، برای نخستین بار اقدام به کاهش بودجه 28 کشور اتحادیه اروپا کرد.

قانون‌گذاران اروپایی بودجه‌ای 960 میلیارد یورویی (1.3 تریلیون دلاری) را برای فاصله سال‌های 2014 تا 2020 تصویب کرد که از رقم 1.047 تریلیون یورویی که در سال 2011 مورد نظر بود، کمتر است.

آذر

دولت اوکراین روند فراهم سازی مقدمات امضای توافقنامه اتحاد با اتحادیه اروپا را متوقف کرد که این تصمیم مخالفان را به میدان مرکزی شهر کی‌یف کشاند و باعث ابراز تاسف مقامات اتحادیه اروپا شد.

اتحادیه اروپا در واکنش به توافق هسته‌ای امروز با گروه 1+5 اعلام کرد که دستیابی به توافق با ایران در صورتی ممکن است که در مدت زمان تعیین شده انجام شود.فرانسه نیز از توافق با ایران به عنوان گامی مهم در جهتی درست یاد کرد.

«جیمز موران» سفیر اتحادیه اروپا در مصر گفت که کشورهای اتحادیه اروپا به کمک به مصر بدون تعلقی ادامه می‌دهند.

لغو تحریم‌های بیمه ای اتحادیه اروپا علیه نفت ایران احتمالا به افزایش صادرات نفت این کشور به خریداران بزرگ آسیایی از جمله چین و هند خواهد شد.

اشتون با صدور بیانیه‌ای از تصمیم سازمان ملل برای برگزاری نشست صلح سوریه موسوم به «ژنو 2» استقبال کرد.

رهبران اتحادیه اروپا در نخستین روز نشست سران این سازمان با «شرکای شرقی» در ویلنیوس (پایتخت لیتوانی) نتوانستند یانوکوویچ را در مورد امضای توافقنامه اتحاد متقاعد کنند.

شورای امور خارجی اتحادیه اروپا امروز با حضور وزیران خارجه کشورهای عضو و به ریاست  اشتون با موضوع توافق هسته‌ای با ایران تشکیل جلسه داد.

بنابر بیانیه وزیران خارجه بعد از پایان این جلسه شورا از موفقیت اخیر در مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه 3+3 که به ریاست اشتون نماینده عالی اتحادیه اروپا انجام شد، استقبال کرده و «طرح عمل مشترک» را که در روز 24 نوامبر در ژنو به دست آمد، تائید می‌کند.

دی

«اورسولا فون در لین» وزیر دفاع جدید آلمان در سفری از پیش اعلام نشده امروز وارد افغانستان شد. این سفر در راستای برنامه افغانستان و نیروهای پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) برای همکاری با هدف خروج زمانبندی شده از افغانستان صورت گرفت.

هزاران نفر از مردم آلمان در شهرهای مختلف به ویژه در هامبورگ در اعتراض به تعطیلی یک مرکز فرهنگی به خیابانها ریختند.

بیش از 7 هزار نفر در شهر بندری هامبورگ در اعتراض به تعطیلی مرکز «روت فلورا» به خیابانها ریختند که به درگیری با پلیس کشیده شد.  این تظاهرات با حمایت فعالان چپ گرا برگزار شده بود.

«فرانک اشتان مایر» وزیر خارجه آلمان از برخورد مسئولان مصری با جماعت اخوان المسلمین به عنوان یک «سازمان تروریستی» انتقاد کرد.

دولت آلمان اعلام کرد که در نظر دارد تا موضوع تحقیق درباره جاسوسی‌های آژانس امنیت ملی آمریکا را در پارلمان این کشور مطرح کند.

سیاستمداران آلمانی در احزاب حاکم از تشکیل گروهی که جاسوسی‌های آمریکا در کشورشان از جمله شنود تلفن‌های همراه و رایانه‌ها را بررسی کند. با این حال مخالفان دولت درباره چگونگی رسیدگی به این موضوع به اتفاق‌نظر نرسیده‌اند.

«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان که برای سپری کردن تعطیلات به سوئیس رفته بود در جریان اسکی در سوئیس زخمی شد و از ناحیه لگن آسیب دید.

آلمان خواستار حضور ایران در نشست آتی بین‌المللی «ژنو2» با هدف یافتن راه‌حلی برای بحران سوریه شد. این کشور همچنین با نابودی بخشی از سلاح‌های شیمیایی سوریه در خاک خود موافقت کرده است.

دولت آلمان قصد دارد حضور نظامی خود را در مالی گسترش دهد. به این ترتیب نیروهای بیشتری در منطقه برای بازسازی نیروهای کشور مالی و حمایت از ارتش این کشور در منطقه مستقر خواهند شد.

بهمن

وزیر خارجه آلمان در سخنرانی خود در کنفرانس ژنو 2 گفت: خشونت مستمر در سوریه به بحران دامن زده است.

«توماس دیمیتزیره» وزیر کشور آلمان در جریان کنفرانس مونیخ با انتقاد از جاسوسی‌های آمریکا در کشورش آن را آسیبی بزرگ علیه مردم آلمان دانست.

هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل» از تصمیم این کشور برای فروش بیش از صد دستگاه قایق نظامی به عربستان خبر داد.

تفاهمنامه‌ای مربوط به 21 ژانویه در دست است که بنابر آن دولت آلمان قرارداد حدود 1.4 میلیارد یورویی را اجرایی کند و «اشتفان کامپتر» مدیر بخش کمیته بودجه پارلمان مجری این طرح است. بنابر این طرح بیش از صد دستگاه قایق نظامی و گشت‌زنی به عربستان خواهد فروخت.

«یواخیم گوک» رئیس جمهور آلمان در جریان سفر به هند  و سخنرانی در دانشگاه «نهرو» خواستار اجرای اصلاحات در شورای امنیت سازمان ملل متحد شد.

«هارالد رانگه» دادستان کل فدرال آلمان قصد دارد اقدام آژانس امنیت ملی آمریکا در جاسوسی از این کشور را مورد پیگرد قانونی قرار دهد.

آلمان نیز در کشورهایی که اسرائیل در آنها سفارتخانه ندارد به اسرائیلی‌ها خدمات دیپلماتیک ارائه خواهد کرد. 

اسفند

«یاکوف هندلشمن» سفیر اسرائیل در آلمان گفته این پیشنهاد حاوی «پیامی خاص» از طرف آلمان به اسرائیل است و بر اهمیت روابط دو طرف تأکید می‌کند.

اما تحولات اوکراین بر موضع‌گیری‌های آلمان در این زمینه تاثیر داشت.

«ویلیام هیگ» وزیر امور خارجه انگلیس در این مورد گفت که با همتای آلمانی خود توافق کرده است از دولت جدید در کی‌یف حمایت کنند. «فرانک والتر اشتاین‌مایر» وزیر خارجه آلمان نیز از تشکیل دولت جدید در اوکراین استقبال کرد.

مرکل خواستار خویشتن‌داری در مسائل شبه جزیره کریمه اوکراین شد. صدراعظم آلمان افزود بایستی از هر اقدام اشتباه که می‌تواند به افزایش بحران منجر شود اجتناب ورزید.

پارلمان آلمان قوانین سختگیرانه‌تری مربوط به کنترل بر اسناد خصوصی وضع می‌کند. از این رو از دولت می‌خواهد که اطلاعات بیشتری  در اختیار پارلمان قرار دهد.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها