امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69021
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 55
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «المنار»، «سعد حریری» رئیس جریان المستقبل لبنان با صدور بیانیه‌ای با اشاره به صدور بیانیه وزارتی کابینه «تمام ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «المنار»، «سعد حریری» رئیس جریان المستقبل لبنان با صدور بیانیه‌ای با اشاره به صدور بیانیه وزارتی کابینه «تمام سلام» نخست وزیر لبنان، افزود: در نهایت یک حقیقت اساسی باقی خواهد که هیچ شک و شبهه‌ای در آن نیست و آن اینکه معادله ارتش،‌ ملت و مقاومت برای همیشه پایان یافت.
دولت لبنان پس از برگزاری ۱۰ جلسه و اختلاف نظر درباره متن بیانیه، دیشب در جلسه مشترکی با «میشل سلیمان» رئیس‌جمهور این کشور بیانیه وزارتی را تصویب و بر حق مردم لبنان برای «مقاومت در برابر اشغالگری رژیم صهیونیستی» تاکید کرد.
موضع گیری حریری در حالی صورت می گیرد که اشرف ریفی، وزیر دادگستری لبنان در اظهاراتی به روزنامه المستقبل لبنان اعتراف کرد که جریان 14 مارس از مواضع خود علیه حزب الله در بیانیه وزارتی عقب نشینی کرد. ریفی گفت: ما از ذکر سه موضوع اساسی در متن بیانیه وزارتی صرف نظر کردیم که نخست بند مربوط به قرار دادن مقاومت تحت مرجعیت دولت بود و دوم بند مربوط به درخواست از حزب الله برای خروج از سوریه و سوم بند مربوط به توقف اقدامات امنیتی حزب الله در اللبوه و اطراف عرسال بود زیرا این مناطق مدخلی برای ناامن کردن لبنان محسوب می شوند.
در بیانیه حریری آمده است:‌ راه حلی که بر آن توافق شد، هیچ حق و حقوق فراتر از قدرت دولت، مرجعیت آن و حاکمیتش برای هر گونه حزب و یا طرف دیگری قائل نیست و هیچ مشروعیتی برای حمل سلاح خارج از چهارچوب دولت، ارتش و نهادهای امنیتی و نظامی آن و همچنین هیچ مشروعیتی برای گرفتار کردن لبنان در جنگ‌های خارجی نمی‌دهد.
وی افزود: معادله (ارتش، ملت و مقاومت) چه چوبی باشد و چه طلایی، پایان یافت. بدون تردید سلاح مقاومت و یا غیر از آن، یک مسئله مورد اختلاف است و با تعیین گفت‌وگوهای ملی و رئیس جمهور جدید (به عنوان یک مسئله اختلافی) باقی خواهد ماند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها