امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6903
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۲۰
تعداد بازدید: 142
محمود مظفر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: در ساعت 6:38 دقیقه امروز صبح زلزله‌ای با قدرت 6.2ریشتر در هرمزگان به وقوع پیوست که تا این ...

محمود مظفر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: در ساعت 6:38 دقیقه امروز صبح زلزله‌ای با قدرت 6.2ریشتر در هرمزگان به وقوع پیوست که تا این لحظه 20 پس لرزه داشته است. که بزرگترین پس‌لرزه با قدرت 5.6 ریشتر بوده است.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه پنجشنبه سابقه وقوع زلزله در این منطقه وجود داشته است مردم محتاط‌تر عمل کرده‌اند و بیشتر در محوطه‌های باز خارج از محل سکونت خود مستقر بوده‌اند به همین دلیل تلفات این زلزله کم بود.

مظفر گفت: به طور کلی 19 نفر طی این زمین‌لرزه امروز هرمزگان مصدوم شدند و یک نفر فوتی در بر داشت که یک دختر بچه 13 ماهه از روستای ایرر بوده است.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: بیشترین خسارت مربوط به روستای ایرر با 100 درصد تخریب بوده و 7 نفر مصدوم در این روستا گزارش شده است. در شهر گهران نیز حدود 60 تا 70 درصد تخریب ایجاد شده و 3 نفر نیز مصدوم شده‌اند.

وی با بیان اینکه چهار اردوگاه امداد و نجات در دو شهر این استان برپا شده ادامه داد: 130 دستگاه چادر در روستای ایرر برپا شده است و به طور کلی 500 دستگاه چادر ظرف امروز در این استان برپا شده است.

مظفر تصریح کرد: 100 نفر نیروی امداد و نجات در این عملیات حضور داشتند تا به تغذیه اضطراری و به اسکان مصدومان بپردازند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: دو فروند بالگرد در منطقه مستقر شده است و دو فرزند بالگرد دیگر نیز در بندر‌عباس مستقر شده است. طبق گزارش‌های رسیده تمام راه‌های منتهی به منطقه زلزله‌زده باز است.

وی گفت: به استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس و بوشهر که معین استان هرمزگان هستند فراخوان ارسال شده است. نیروهایی از استان‌های سیستان و بلوچستان و کرمان نیز در منطقه حضور دارند و قرار است نیروهای استانهای فارس و بوشهر تا پایان امشب به منطقه اعزام بشوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها