امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69038
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، کتاب «نظریه ها و پژوهش های ارتباط جمعی» یکی از کتاب‌های انتشارات همشهری در حوزه ارتباطات و رسانه است که به قلم ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، کتاب «نظریه ها و پژوهش های ارتباط جمعی» یکی از کتاب‌های انتشارات همشهری در حوزه ارتباطات و رسانه است که به قلم الکسیس اس. تن نوشته شده و  نعیم بدیعی آن را به فارسی ترجمه کرده است. این کتاب بعد از دیباچه شامل 4 فصل است.

فصل اول با عنوان علم ارتباط جمعی شامل بخش‌های تعریف حوزه، روش علمی و نظریه در ارتباط جمعی، روش‏های تحقیق در ارتباط جمعی، ارتباط و ارتباط جمعی با زیر بخش‌های الگوی ریاضی شنون و ویور؛ الگوی روانشناسی اجتماعی نیوکام؛ الگوی عمومی وستلی و مک‌لین؛ الگوی مبادله‏ای ارتباط؛ ارتباط جمعی؛ می‌شود.

فصل دوم با عنوان ارتباط و اقناع شامل بخش‌های نگرش‏‌ها، رفتار و ارتباط، نظریه‏‏‌های ارتباط و اقناع، منابع ارتباط، پیام‏ها، رسانه‌‏‏ها، مخاطبان و نگرش‏‌ها و رفتار می شود.

فصل سوم با عنوان ارتباط جمعی و جامعه‌پذیری زیر فصل‌های یادگیری از رسانه‏‏‌های جمعی، خشونت تلویزیونی و پرخاشگری، آثار موافق اصول اجتماعی تلویزیون، شکل‌گیری واقعیت‏‌های اجتماعی با رسانه‏‏‌های جمعی، ارتباط جمعی و جامعه‏‌پذیری سیاسی دارد.

عنوان فصل چهارم هم دو الگوی نظری متفاوت است و شامل بخش های همسوگرایی، استفاده و رضامندی از رسانه‏‏‌های جمعی می‌شود.
در قسمتی از مقدمه این کتاب آمده است:

افزایش تولید پژوهش‌های متخصصان ارتباطات منتهی به افزایش نشریه‌هایی در این رشته شده است. متأسفانه، برای دانشجویان  و حتی برای افراد شاغل در حرفه، بسیاری از این نشریه‌ها، یافته‌های پژوهش‌ها را با زبانی بسیار فنی و علمی گزارش می‌کنند که کوتاه، دقیق و مختصر است، اما برای خوانندگانی که سابقه دروس نظریه‌های ارتباطات، روش‌شناسی و آمار ندارند، بسیار نامفهوم است. بنابراین، هدف اصلی کتاب حاضر این است: ارائه و پیوند دادن نتایج پژوهش‌های مهم ارتباطات در چارچوب نظری که برای خوانندگانی که سابقه کم و ناچیزی از  نظریه‌های ارتباطات، روش‌شناسی یا آمار دارند، قابل مشاهده باشد.»

انتشارات همشهری این کتاب را در 355 صفحه با قیمت 10هزار تومان منتشر کرده است. علاقه مندان باری تهیه این کتاب می‌توانند یا شماره تلفن 88830902 تماس بگیرند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار