امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6904
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۲۰
تعداد بازدید: 159
«ولید سکریة» عضو پارلمان لبنان و از اعضای فراکسیون الوفاء للمقاومة (وفاداری به مقاومت) در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

«ولید سکریة» عضو پارلمان لبنان و از اعضای فراکسیون الوفاء للمقاومة (وفاداری به مقاومت) در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت اظهارداشت: جنگ با اسرائیل در شرایط کنونی به نفع سوریه نیست از همین رو سوریه تاکنون پاسخی به تجاوز اسرائیل نداده است.

وی در توضیح این مطلب افزود: از همین رو سوریه تاکنون واکنشی نشان نداده است اما اگر اسرائیل آغازگر جنگ علیه آن باشد، محور مقاومت نیز موضع‌گیری خواهد کرد.

این نماینده لبنانی در ارتباط با اخبار برخی رسانه ها مبنی بر اینکه یک نظامی سابق عراقی تحت حمایت ترکیه به قاچاق سلاح شیمایی به سوریه و در نتیجه بمباران خان العسل در حلب کمک کرد، اظهارداشت: می دانیم که مخالفان سوری برخی مناطق را با سلاح شیمایی هدف قرار دادند اما باید پرسید این سلاح ها از کجا  وارد سوریه شدند از همین رو اخبار رسانه ها در این خصوص قابل قبول است به ویژه اینکه این احتمال وجود دارد که مقادیری سلاح شیمایی از زمان نظام سابق صدام در عراق باقی مانده باشد.

وی تصریح کرد: این بار دیگر اسرائیل نمی تواند به راحتی در مورد یک کشور تصمیم‌گیری کند و به خوبی می داند که اگر اقدامی انجام دهد باید بهای آن را بپردازد.

حزب الله در صورت لزوم آماده باش اعلام می کند

سکریه در مورد موضع حزب الله در خصوص اوضاع جاری سوریه گفت: حزب الله اکنون بر خلاف آنچه گفته می شود در وضعیت آماده باش نیست اما قادر است اوضاع را ارزیابی کند و در صورت لزوم به وضعیت آماده باش درآید.

وی در مورد اوضاع جنوب لبنان گفت: به اهالی این منطقه اطمینان می دهیم که جنگی علیه آنان رخ نخواهد داد.

این نماینده لبنانی تصریح کرد: اسرائیل در تلاش است به منظور تضعیف توان ارتش سوریه، آن را به جنگ بکشاند در حالی که روسیه و چین نیز در این خصوص صاحب نظر بوده و در مورد آن تصمیم می گیرند.

وی در مورد اینکه با توجه به کشمکش موجود در سوریه آیا دمشق قدرت جنگ دارد، پاسخ داد: موضوع، کشمکش داخلی در سوریه نیست بلکه آنچه اهمیت دارد توان حملات موشکی به اسرائیل است که این موضوع نیز به بحران داخلی سوریه ارتباطی ندارد.

سکریه اظهار داشت: حمله به سوریه حتما به معنی وقوع جنگ فراگیر نخواهد بود.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار