امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۸:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69044
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، با توجه به اتمام کتاب «مادر، که از تمام دلش چشم بست» که به پیشنهاد  خانم مجتهدزاده لاریجانی ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، با توجه به اتمام کتاب «مادر، که از تمام دلش چشم بست» که به پیشنهاد  خانم مجتهدزاده لاریجانی رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های مشارکت بانوان در دفاع مقدس انجام شد، به زودی کتابی دیگری با مضمون «الگوی سبک زندگی شهدا، آزاده‌ها و جانبازان» در راستای بیانات مقام معظم رهبری که درباره سبک زندگی فرمودند، تألیف می‌شود.

دست‌اندرکاران این پروژه، برای نگارش این کتاب نیز باز هم همانند گذشته به یاری خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان نیازمند هستند، علاقه‌مندان برای درج دست‌نوشته‌های خود و دریافت پرسشنامه با ارسال ایمیلی به نشانی madarane93@gmail.com می‌توانند، آمادگی خود را اعلام کرده تا فرم‌های مورد نظر از سوی مسئولان این طرح،  برایشان ارسال شود.

این کتاب قرار است در روز میلاد حضرت زهرا (س) در همایش تقدیر از همسران شهدا رونمایی شود لذا علاقه‌مندان از امروز تا 7 فروردین سال 93 می‌توانند آثار فرزندان، پدران و مادران و همسران شهدا و آزادگان و جانبازان بزرگوار را به ایمیل فوق ارسال کنند.

در این راستا محمدحسن ابوحمزه،‌نویسنده و یکی از دست‌اندرکاران این طرح وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه پرسشنامه‌هایی که به خانواده‌های مذکور ارائه می‌شوند ، دارای چند بنده است، بیان می‌کند: پرسشنامه‌ها دارای 14 بند است که از سخنان رهبری درباره سبک زندگی استفاده شده است، یعنی این پرسشنامه‌ها برای چهار گروه اعم از خانواده‌های‌ شهدا، رزمندگان،  جانبازان و آزادگان ارسال می‌شوند.

ابوحمزه درباره عنوان این کتاب، ادامه می‌دهد: هنوز عنوانی برای این کتاب انتخاب نشده است، اما ناگفته نماند که تاکنون از خانواده شهداء 14 اثر رسیده است و برخی از جانبازان شاخص نیز اعلام آمادگی کرده‌اند تا فرم‌ها را دریافت و پر کنند.

وی می‌افزاید: این کتاب به همت و کوشش سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس که «مریم مجتهدزاده لاریجانی» رئیس این سازمان هستند، منتشر می‌شود یعنی کار تحقیق، پژوهش، تدوین و تألیف کتاب در این سازمان صورت می‌گیرد، همچنین در نهایت این کتاب از سوی سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس منتشر می‌شود که زیر مجموعه سازمان نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس است.

بر اساس این گزارش،‌ در پرسشنامه مربوط به شهدا از خانواده‌های این گلگون کفنان سوالاتی همچون «تفریح گردش بازی و ورزش»، «دوران دبستان، مدرسه، دبیرستان، دانشگاه، حوزه»، «خرید پوشاک، استفاده ازپوشاک»، «رفتار با مردم، دوستان، همسایه اقوام و فامیل»، «غذا خوردن وعلاقه‌های او»، «توقعات‌شان از یک مسکن چه بود؟»، «چه تفریحاتی داشت»، «شغل، کار»، «درخصوص ازدواج شهید ازخواستگاری تا ازدواج  بگوئید»، «الگوی‌شان در زندگی چه کسانی بودند؟»، «خاطرات مسافرت»، «عبادت مراسم‌های دینی» و «صله رحم، عیادت از بیماران» است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها