امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۵:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6905
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۲۰
تعداد بازدید: 178
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، نشست خبری گروه موسیقی «لیان» به سرپرستی «محسن شریفیان» صبح امروز در خانه هنرمندان برگزار شد. شریفیان در این نشست ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، نشست خبری گروه موسیقی «لیان» به سرپرستی «محسن شریفیان» صبح امروز در خانه هنرمندان برگزار شد.

شریفیان در این نشست اظهار داشت: 28 اردیبهشت‌ماه همزمان با روز «خیام»  گروه موسیقی لیان در تالار وحدت با اجرای متفاوتی با موضوع خیام خوانی به روی صحنه خواهد رفت.

وی افزود: برای این اجرا پژوهشی فراوانی در عرصه خیام‌خوانی داشتم که می‌تواند مورد توجه مخاطبان قرار گیرد. البته من از مسوولان می‌خواهم مساعدت‌های ویژه‌ای با ما داشته باشند تا اجرای بهتری داشته باشیم.
 
شریفیان تصریح کرد:  29 فروردین روز میراث فرهنگی است و من همین جا از مسوولان این سازمان می خواهم بیشتر به میراث موسیقی ایرانی توجه کنند و بدانند لطمه وارد شدن به یک موسیقی بومی و محلی کمتر از صدمه دیدن یک اثر تاریخی و بنای خشتی نیست.
 
وی یادآور شد: تصمیم داریم از خانواده خیام برای حضور در تالار وحدت دعوت کنیم که شاید برای خیلی از کسانی که این خبر را می خوانند تعجب‌آور باشد. اما من به همه این قول را می‌دهم که حرف‌هایم دروغ نیست و از خانواده خیام برای حضور در تالار وحدت دعوت خواهم کرد که در این کنسرت حضور یابند.
 
 سرپرست گروه لیان با بیان اینکه جزئیات کنسرتش غافلگیر کننده است و ترجیح می‌دهد به آنها نپردازد‌، اظهار کرد: کنسرتم را لو نمی‌دهم اما سعی می‌کنم در این اجرا هم به موضوع تلفیق در موسیقی بوشهر بپردازم. از «درشن ‌آنند» نوازنده کوبه‌ای هند و «پیام رونق» هم دعوت کردم که در این کنسرت همراهی کنند.

خالق آلبوم «دینگومارو» خاطرنشان کرد: مدت زمانی است که احساس می کنم کارهایی که در زمینه خلیج فارس صورت می‌گیرد به سمت شعارزدگی پیش می‌رود در حالیکه چنین کارهایی باید همواره به دور از شعار برگزار شود.

شریفیان افزود: من هرجا برای برگزاری کنسرت و برنامه‌ای به خارج از کشور سفر کردم که نسبت به تحریف نام خلیج فارس واکنش‌هایی را نشان دهم و اصلا هم توقع ندارم که به من توجه بکنند یا توجه نکنند چرا که به عنوان یک ایرانی اجازه نخواهم داد فردی با نام خلیج فارس شوخی داشته باشد. نام خلیج فارس، خلیج فارس است و همیشگی هم ندارد و این مطلب را من در جشنواره شهر «تلمسان» پایتخت کشورهای اسلامی در الجزایر اثبات کرده‌ام.

به گزارش فارس، «محسن شریفیان» متولد 1354 بندر بوشهر خواننده، نوازنده، آهنگساز و پژوهشگر موسیقی است. وی با داشتن لیسانس علوم اجتماعی به نوازندگی سازهای موسیقی بوشهر و پژوهشگری در عرصه موسیقی پرداخت. وی با تالیف کتاب‌هایی در این عرصه، آلبوم‌هایی هم منتشر کرده است که «اهل ماتم» با موضوع محرم از آثار منتشر شده اخیر وی است. آلبوم «دینگومارو» از دیگر آثار وی است که مراحل انتشار خود را می‌گذراند.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار