امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۲۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6906
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۲۰
تعداد بازدید: 79
رضا مدرس، مدیرکل نوسازی مدارس استان هرمزگان در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، به زلزله اخیر استان هرمزگان و پس لرزه‌های آن ...

رضا مدرس، مدیرکل نوسازی مدارس استان هرمزگان در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، به زلزله اخیر استان هرمزگان و پس لرزه‌های آن اشاره کرد و اظهار داشت: تمام مدارس شهرستان میناب و جاسک سالم هستند و آسیب‌دیدگی فقط مربوط به مدارس منطقه بشاگرد است.

وی با بیان اینکه در منطقه بشاگرد 477 کلاس درس وجود دارد، افزود: ارزیابی‌های اولیه و بررسی میدانی نشان داد که 17 کلاس درس آسیب‌ دیده‌اند.

مدرس اضافه کرد: بر اثر زلزله امروز هرمزگان 7 کلاس درس آسیب 35 درصدی و 10 کلاس درس نیز بین 5 تا 10 درصد آسیب دیده‌اند.

وی به سال احداث مدارس آسیب دیده اشاره کرد و گفت: 7 کلاس درسی که دارای 35 درصد آسیب‌دیدگی بود، در قالب 2 مدرسه است؛ مدرسه اول 3 کلاسه بوده و در سال 1360 احداث شده است و مدرسه دوم 4 کلاسه بوده و در سال 1365 ساخته شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان هرمزگان با بیان اینکه هیچ مدرسه‌ای مشکل سازه‌ای ندارد، ادامه داد: اکثر آسیب‌دیدگی‌ها مربوط به ترک‌خوردگی نمای ساختمان‌ها است.

وی درباره مرمت مدارس آسیب‌دیده بیان داشت: عملیات اجرایی 2 مدرسه آسیب‌دیده از هفته آینده شروع می‌شود و برای اول مهر مشکلی از بابت تحصیل دانش‌آموزان در مدارس نخواهیم داشت.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها