امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69069
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ نخستین آیین سوارکاری هنرمندان جمعه شب در مجموعه سوارکاری دشت بهشت کرج برگزار شد و تعدادی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ نخستین آیین سوارکاری هنرمندان جمعه شب در مجموعه سوارکاری دشت بهشت کرج برگزار شد و تعدادی از هنرمندان به عنوان چهره های برتر معرفی شدند. در این برنامه که با هدف حضور پررنگ هنرمندان در عرصه ورزش و همچنین تشکیل تیم سوارکاری هنرمندان با هدف تثبیت نام چوگان ایرانی برگزار شد تعدادی از بازیگران سینما و تلویزیون و جمعی از هنرمندان تئاتر و موسیقی با یکدیگر رقابتی نمادین داشتند و در پایان 8 نفر از هنرمندان شامل مارال خلیلی، امید زندگانی، لیدا عباسی و بهناز توکلی از بازیگران، میلاد نیک آبادی کارگردان تئاتر، مسعود زنوزی راد هنرپیشه تئاتر و مرتضی مبکی موزیسین را در شیوه سوارکاری قابل تقدیر عنوان کرد.

کاظمیان مسوول هیات سوارکاری استان تهران با بیان اینکه در نخستین دوره مقام اول یا دومی مطرح نیست و هر 8 هنرمندانی که واجد شرایط سوارکاری دیده شدند تقریبا در یک سطح بودند؛‌ او البته مارال خلیلی و امید زندگانی را هنرمندانی دانست که نسبتا بهتر از بقیه سوارکاری کردند.

مارال خلیلی دراین باره گفت: از اینکه چنین برنامه ای برای هنرمندان برگزار می‌شود بسیار خوشحال هستم و فکر می کنم این آیین در دوره های بعدی باشکوه تر انجام می‌شود. من هنرپیشه هستم و موسیقی هم کار می‌کنم،‌ 5 سال است سوارکاری انجام می دهم که فکر می کنم موسیقی از هر سه رشته سخت تر است. فکر می کردم سطح رقابت بالاتر از این باشد و خودم را آماده کرده بودم اما به هر حال این نخستین رقابت سوارکاری هنرمندان بود و احتمالا در دوره بعدی جدی تر انجام می شود.

در ادامه امید زندگانی گفت: تاکنون هیچ پرشی انجام نداده بودم و خوشحالم طبق نظر مربیان و پیشکسوتان سوارکاری حاضر در مراسم توانستم حرکت قابل قبولی داشته باشم. شروع برگزاری آیین سوارکاری حرکتی ارزنده است که امیدواریم در دوره‌های بعدی جدی تر انجام شود و ما هم با آمادگی بیشتری در آن حاضر شویم.

در این برنامه که مهناز افشار بازیگر سینما دبیر آن بود هم به صورت نمادین سوار بر اسب شد و مسیر تعیین شده سوارکاری را در حضور حاضران طی کرد.

مهناز افشار درباره برگزاری این برنامه اظهار کرد: آیین قشنگی است که من با فکر و انگیزه بالا دبیری آن را برعهده گرفتم و مطمئن باشید این راه را با حضور هنرمندان بیشتر ادامه می‌دهیم.

هادی ساعی عضو شورای شهر تهران نیز با حضور در این مراسم گفت: سوارکاری جزو رشته های خاص ورزشی بوده که چون انسان همراه یک موجود زنده ورزش می‌کند، فوق‌العاده لذت بخش است.

در این مراسم هیات سوارکاری استان تهران از پیشنهاد برای تشکیل کمیته هنرمندان در فدراسیون سوارکاری خبر داد و خدایی دبیر فدراسیون چوگان نیز با حضور در برنامه اظهار کرد: فدراسیون چوگان از کمپین حمایتی از چوگان ایرانی حمایت کرده و حرکت زیبای هنرمندان ایران در این راه را بسیار ارزشمند می داند و به هنرمندان قول حمایت و همکاری برای برگزاری هرچه باشکوه تر ادوار بعدی این آیین را داد.

علیرضا خوشدل یکی از قهرمانان سوارکاری ایران و بازی های آسیایی هم در انتهای کار هنرمندان، پرش های جالب توجهی را با اسب انجام داد و با پریدن از موانع یک متر و هفتاد سانتیمتری، حاضران او را تشویق کردند.

در پایان مراسم ضمن تقدیر از هنرمندان شرکت کننده در آیین سوارکاری، تمامی هنرمندان و مسولان ورزشی حاضر لوح حمایتی از نام چوگان ایرانی که اخیر توسط کشور آذربایجان مورد تهدید قرار گرفته است را امضا کردند و به جمع کمپین حمایت از این ورزش اصیل کشورمان پیوستند.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها