امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69075
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طی مراسمی با حضور «ولی یاراحمدی» رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طی مراسمی با حضور «ولی یاراحمدی» رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امورخیریه از خبرنگاران فعال در سی‌وششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم تجلیل شد.

راه‌اندازی ساختمان جدید مرکز امور قرآنی اوقاف

بنا بر این گزارش، در این مراسم یاراحمدی از راه‌اندازی ساختمان جدید این مرکز خبر داد و گفت: همزمان با برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم ساختمان جدید مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف راه‌اندازی شد و این نشانه اهتمام این سازمان به فعالیت‌های قرآنی است.

یاراحمدی با تجلیل از رسانه‌ها به دلیل انعکاس مطلوب فعالیت‌های قرآنی گفت: رسانه‌ها همواره یار و یاور ما در انعکاس مطلوب فعالیت‌های قرآنی بوده و هستند و شما خبرنگاران با انعکاس اخبار و تحلیل و نقدهای منصفانه در ارتقای فعالیت‌های قرآنی به ما کمک کرده‌اید.

ضمن حفظ نقاط مثبت گذشتگان به سمت رفع ضعف‌ها می‌رویم

وی با سپاس از همه خدمتگزاران قرآن کریم گفت: در آستانه سال نو از همه خدمتگزاران قرآن به ویژه همکاران خودم در سازمان اوقاف که پس از انقلاب زحمات زیادی کشیدند و کار را به ما سپردند تشکر می‌کنم، همچنین مطالبات مقام معظم رهبری و نیاز جامعه و جوانان به قرآن کریم سبب شده ما با قدردانی از گذشتگان و حفظ نقاط مثبت کار آنها به سمت رفع اشکالات و ارتقای فعالیت‌های قرآنی برویم.

رسانه‌های قرآنی اعضای مؤثر جامعه قرآنی هستند

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف، رسانه‌های قرآنی را اعضای مؤثر جامعه قرآنی دانست و گفت: رسانه‌های قرآنی که از اعضای مؤثر جامعه قرآنی هستند باید دقت کنند با همه شیوه‌های انعکاس و نقد و بررسی و تحلیل رویدادها برای تقویت دستگاه‌های قرآنی و جدی شدن فعالیت‌ها تلاش کنند.

بهار قرآنی در شیراز یک ماه زودتر شروع شد

وی با اشاره به برگزاری مطلوب سی‌وششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم گفت: امسال مسابقات سراسری در شهر شیراز برگزار شد. این مسابقات در سطح سالن برگزاری نبود زیرا همه استان با مسابقات پیوند خورده بود و به قول شما رسانه‌ها، بهار قرآنی در شیراز یک ماه زودتر شروع شد.

خبرنگاران عمیق‌تر به مسائل قرآنی نگاه کنند

یار‌احمدی با اشاره به ضرورت پرداختن به موضوعات مختلف مسابقات از سوی خبرنگاران گفت: باید خبرنگاران در کنار انعکاس برنامه‌ها و رویداد‌های جاری مسابقات با نگاهی عمیق‌تر برای استخراج مشکلات و بیان راه‌ حل آنان تلاش کنند، همچنین خبرنگاران باید با مراجعه به کارشناسان مرتبط با موضوعات مختلف مسابقات به صورت تخصصی مسائل را با آنان مطرح و راه‌ حل‌های منطقی را منتشر کنند.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در این مراسم نمایندگانی از خبرگزاری‌های فارس، ایکنا، ایسنا، ایرنا، تسنیم، مهر و روزنامه‌های جام‌جم، جوان، اعتدال و برخی رسانه‌های دیگر حضور داشتند که نقطه‌نظرات خود را در خصوص برگزاری مسابقات و فعالیت‌های مرکز قرآنی سازمان اوقاف بیان کردند.

تشکیل انجمن خبرنگارات قرآنی

تسهیل فعالیت خبرنگاران در مراکز قرآنی به جای تولید خبر در این مراکز

اقناع افکار عمومی در مقابل نقدهایی که صورت می‌گیرد به جای محدود کردن میدان عمل خبرنگاران

لزوم ورود خبرنگاران آشنا به فضا و فعالیت‌های قرآنی به عرصه خبر قرآنی

لزوم حضور تولید محور خبرنگاران در رخدادهای قرآنی و فراهم کردن شرایط این حضور از سوی سازمان‌های قرآنی

ایجاد رقابت بین رسانه‌ها از طریق تمایز قائل شدن در عملکرد آنها در رخدادهای مهم قرآنی

لزوم حضور نخبگان عرصه فعالیت‌های قرآنی در نقد و بررسی امور

درج نقدهای کارشناسانه و منصفانه در رابطه با امور قرآنی

و لزوم خبرگیری آسان خبرنگاران از امور قرآنی بدون واسطه‌ از مسئولان امور، برخی از خواسته‌های خبرنگاران در رابطه با عموم فعالیت‌های قرآنی بود که رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امورخیریه ضمن استماع آنها اغلب موارد مطرح شده را مهم و قابل پیگیری دانست و در این خصوص اظهار داشت: تلاش می‌کنیم پیش از برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با برگزاری جلسه‌ای با خبرنگاران ضمن استفاده از نقطه نظرات آنان شرایط کار و انعکاس مطلوب اخبار مسابقات را فراهم کنیم.
انتهای پیام/ت
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها