امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69112
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، ابراهیم رحیم‌پور صبح امروز در حاشیه بازدید از پل مرزی جلفا در مرز نخجوان در گفت‌وگو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، ابراهیم رحیم‌پور صبح امروز در حاشیه بازدید از پل مرزی جلفا در مرز نخجوان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ارس بعنوان منطقه آزادی که کارهای توسعه‌ای در آن آغاز شده و فعالیت‌های تجاری خوبی انجام شده است، فضای کافی برای بهره‌مندی از فرصت‌های جدید ارتباطی ایران با دنیا را دارد.

وی افزود: باید تلاش بیشتری برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی در مرزها انجام دهیم و وزارت خارجه با تفاهمنامه‌های سیاسی برای رونق سرمایه‌گذاری‌ها و فعالیت‌های اقتصادی در منطقه آزاد ارس حمایت‌های لازم را انجام خواهد داد.

معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر امور خارجه ایران افزود: فعالیت‌های اقتصادی انجام شده در ارس نشان از ظرفیت‌های این منطقه برای توسعه دارد و در دیدار پیش رو با رئیس‌جمهوری آذربایجان، پیشنهادهای لازم برای ارتباط اقتصادی بیشتر و سرمایه‌گذاری‌های مشترک را ارایه خواهیم کرد.

رحیم‌پور اضافه کرد: خوشبختانه فضای مثبت پیش روی ایران در ارتباط با منطقه و جهان، این فرصت را در اختیار منطقه آزاد ارس قرار می‌دهد که با وجود توانمندی‌ها از تحولات بهره‌های کافی را کسب کند.

وی تاکید کرد: ارس منطقه مستعدی برای رونق اقتصادی است و باید با کمک و مساعدت وزارت خارجه و بقیه نهادها تلاش کنیم ارس به جایگاه و شان بالاتری دست پیدا کند.

رحیم‌پور در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر برنامه‌های دولت و وزارت خارجه برای رفع ویزای اعمال شده از سوی جمهوری خودمختار نخجوان گفت: این مسئله سابقه طولانی دارد، اما در شرایط کنونی که ایران اجازه ورود به اتباع نخجوانی را بدون ویزا داده است منافع خوبی عاید مردم و منطقه می‌شود.

وی تصریح کرد: به زودی رئیس جمهوری آذربایجان به ایران سفر می‌کند و در مذاکراتی که خواهیم داشت مسائل مربوط به مرزها و مشکلات موجود را برای توافق دوسویه مطرح خواهیم کرد.

معاون وزیر امور خارجه ایران با اشاره به دیدار روز گذشته وزیر امور خارجه کشورمان با وزرای خارجه کشورهای ترکیه و آذربایجان گفت: برای گسترش روابط با این کشورها برنامه‌ها و مذاکرات لازم در حال انجام بوده و دیدار اخیر در شهر وان کشور ترکیه رضایت‌بخش است.

رحیم‌پور اضافه کرد: تعهدات و قرارهایی در این دیدار سه جانبه انجام شد که امیدواریم طی سال‌جاری میلادی قسمت‌هایی از آن عملی شود.

بر اساس این گزارش طی جلسه‌ای با حضور معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر امور خارجه و سرکنسول ایران در نخجوان، معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ارس مسائل و مشکلات مرزی و مباحث اقتصادی و سرمایه‌گذاری در این منطقه آزاد را تشریح نمود.

منطقه آزاد ارس هم مرز با کشورهای ارمنستان، آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان بوده و در 3 بخش منفصل جلفا، خداآفرین و قلی‌بگلو با وسعت 51 هزار هکتار در شمال غرب کشور واقع شده است.
انتهای پیام/60002/ع40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها