امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69130
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 78
سیدامیر قاضی‌زاده نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با موضوع ...

سیدامیر قاضی‌زاده نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با موضوع اظهار نظرهای مداخله‌جویانه و خصمانه اخیر بان‌کی‌مون و اوباما و نیز گزارش مغرضانه دیده‌بان حقوق بشر سازمان ملل در مورد جمهوری اسلامی ایران گفت:‌ به‌طور کلی ماهیت یک نظام دینی و توحیدی با نظام‌های غربی متباین بوده،  هیچ نقطه اشتراکی با یکدیگر نداشته و نسبت به هم دافعه نیز دارند.

وی ریشه این تضاد را اصالت لذت و بی‌معنی بودن آخرت در غرب دانست و اظهار کرد:‌ لذا این تصور که یک روز نظام اسلامی بتواند با یک نظام برآمده از غرب کنار بیاید، مردود است هر کس این گونه بیاندیشد، یا سکولار یا دارای فکر اسلام آمریکایی است.

قاضی‌زاده با اشاره به اینکه غربی‌ها برای تحت فشار قرار دادن نظام اسلامی چند ریل تعریف کرده‌اند،‌ گفت:‌ بحث‌های هسته‌ای،‌ تروریسم و حقوق بشر از جمله این ریل‌ها هستند که بر اساس شرایط و با استفاده از اهرم‌های روانی برای گرفتن امتیاز از جمهوری اسلامی به‌کار می‌برند.

وی غرب را امروز نیازمند طرح موضوعی جدید برشمرد و تصریح کرد:‌ حوزه حقوق بشر، آکنده از مفاهیم کلی است که پایه حقیقی روشنی ندارند و می‌توان با توسل به آن‌ها طرف مقابل را محکوم کنند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی به تلاش غرب برای طرح مسئله حقوق بشر در کنار بحث اصلی هسته‌ای اشاره کرد و گفت:‌ غرب می‌خواهد با اهرم فشار حقوق بشر،‌ اندک گشایش‌هایی را که مجبور است در پای میز مذاکرات هسته‌ای برای ایران فراهم آورد،‌ جبران کند.

وی از انبساط زیاده از حد حوزه دیپلماسی کشور به‌عنوان علت اصلی گستاخی‌های جدید غربی‌‌ها یاد کرد و افزود: غرب دچار این توهم شده است که می‌تواند تا آخر راهی را که برای تحت فشار قرار دادن ایران ترسیم کرده است،‌ برود و این معلول عقب‌نشینی‌های سیاست خارجی ماست.

قاضی‌زاده با اشاره به اینکه هر مسئله‌ای که بتواند حتی ناپدید شدن هواپیمای مالزیایی را به ایران نسبت می‌دهد،‌ این پرسش را مطرح کرد: چرا تا یک سال پیش دولت‌های غربی‌ نسبت به جمهوری اسلامی ایران تا به این میزان گستاخ نبودند؟

وی در ادامه گفت: آیا تغییری در نظام بین‌الملل صورت گرفته است و جایگاه کشور ما نسبت به سال گذشته نزول داشته است؟ بی‌شک،‌ پاسخ منفی است و در مقایسه با سال‌های گذشته تحول محسوسی در جایگاه کشورها از جمله ایران در سلسله‌مراتب قدرت در نظام بین‌الملل رخ نداده است،‌ پس چرا ادبیات قدرت‌های غربی نسبت به کشورمان این قدر گستاخانه شده است؟

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه پاسخ این پرسش را باید دولتمردان ما بدهند،‌ اظهار کرد:‌ در یک سال اخیر،‌ ما از موضع تهاجمی به موضع تدافعی رفته‌ و در حقیقت،‌ عقب‌نشینی کرده‌ایم،‌ از همین رو آمریکا و اروپا به خود اجازه گستاخی می‌دهند.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار