امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69134
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، همه پرسی مربوط به وضعیت حکومتی منطقه کریمه و شهر بندری سواستوپل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، همه پرسی مربوط به وضعیت حکومتی منطقه کریمه و شهر بندری سواستوپل امروز، یکشنبه برگزار می‌شود و مردم این مناطق در مقابل انتخاب بین تصمیم گیری برای باقی ماندن بعنوان یک منطقه خودمختاردر خاک اوکراین یا پیوستن به ترکیب فدراسیون روسیه قرار می‌گیرند.

این همه پرسی واکنش رهبران و مردم کریمه و سواستوپل به تغییر به زور حکومت در اوکراین است که به عقیده آنان یک کودتای دولتی است. مقامات جدید در کی‌یف همه پرسی را غیرقانونی اعلام کرده و کشورهای غربی هم قصد ندارند نتیجه آن را به رسمیت بشناسند و روسیه را در صورت پیوستن این دو منطقه به ترکیب آن، تهدید به اعمال تحریم نموده‌اند.

مقامات کریمه مطمئن هستند که مسکو حاضر است این جمهوری خودمختار را در ترکیب فدراسیون روسیه بپذیرد.

روز جمعه "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه در گفت‌وگوی تلفنی با "بان کی مون" دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که همه پرسی در کریمه و سواستوپل دقیقا بر اساس ضوابط حقوق بین الملل و منشور سازمان ملل در مورد حق تعیین سرنوشت توسط ملت‌ها است.

ضمن اینکه کمیته ویژه شورای عالی کریمه (پارلمان) برای برگزاری همه پرسی اعلام کرده است که ناظرین سازمان امنیت و همکاری اروپا برای کنترل روند برگزاری این همه پرسی به این منطقه نخواهند آمد. ولی در عوض 135 ناظر بین المللی از 23 کشور جهان و همچنین 623 خبرنگار به نمایندگی از طرف 170 رسانه گروهی مختلف از نزدیک روند جریان همه پرسی در کریمه و سواستوپل را نظارت کرده و از آن گزارش تهیه خواهند کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها