امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۷:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69146
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،شبکه خبری المیادین گزارش داد که ارتش سوریه کنترل شهر «یبرود» را در دست گرفته است. بر اساس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،شبکه خبری المیادین گزارش داد که ارتش سوریه کنترل شهر «یبرود» را در دست گرفته است.

بر اساس این گزارش، افراد مسلح در حال فرار از این شهر هستند. ارتش سوریه اغلب مناطق شهر یبرود را تحت کنترل خود درآورده است و از دروازه‌های این شهر عبور کرده و بر پایگاه‌های استراتژیک این شهر سیطره یافته و در حال پاکسازی بقایای حضور تروریست‌ها در شهر است.

منابع آگاه اعلام کردند که پس از کشته شدن تعداد زیادی از عناصر گروه تروریستی «جبهة النصرة» و فرار بقایای آنها از شهر یبرود، این گروه تروریستی کاملا در این شهر از هم پاشیده و متلاشی شده است.


بر اساس این گزارش، ارتش سوریه بامداد امروز پس از سیطره بر تپه «مار مارون» وارد شهر یبرود شد و پاکسازی این شهر را آغاز کرد.

یک منبع رسمی و تلویزیون رسمی سوریه نیز خبر کنترل ارتش سوریه بر شهر یبرود را تائید کرد.

پیش از این یحیی سلیمان ژنرال بازنشسته ارتش سوریه در مصاحبه با خبرنگار بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفته بود که با آزاد سازی یبرود شرایین امدادی افراد مسلح از سمت لبنان قطع می‌شود.

کارشناس مسائل نظامی سوریه تاکید کرد که اهمیت نبرد یبرود از آن جهت است که این منطقه به نقطه مرزی با عرسال لبنان هم مرز است و تعداد زیادی از افراد مسلح در آن حضور دارند.

وی افزود: در صورت سقوط این نقطه حساس مرزی، شرایین امدادی افراد مسلح از سمت لبنان قطع می‌شود در این صورت ما یک پیشرفت راهبردی را به دست آورده‌ایم؛ زیرا از این طرف راه تروریست‌ها به صورت کامل بسته خواهد شد و شرایط را برای نبردهای مهم بعدی و در صدر آن حلب فراهم خواهد کرد.
 
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها