امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69156
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۳
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، امیر محمدحسن نامی پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت عملیات والفجر 10 در سالن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، امیر محمدحسن نامی پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت عملیات والفجر 10 در سالن شهدای گمنام سنندج اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری تا اول اسفند ماه 4

میلیون و 460 هزار زائر داخلی و خارجی از مناطق عملیاتی و یادمان‌های دفاع مقدس کشور بازدید کرده‌اند.

وی تصریح کرد: 21 هزار نفر از کشورهای اروپایی، 64 هزار نفر از کشورهای منطقه خاورمیانه و مابقی نیز از سراسر کشور در طول امسال از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس و یادمان‌های شهدا بازدید نموده‌اند.

نامی از توسعه بیش از پیش اعزام راهیان نور به مناطق غرب و شمال‌غرب کشور در این دوره از اعزام راهیان نور خبر داد و بیان کرد: گسترش این اعزام‌ها به ویژه در مناطق غرب کشور ضمن انتقال بیش از پیش ایثارگری‌های شهدا و رزمندگان موجب توسعه صنعت گردشگری می‌شود.

به گفته جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، توسعه گردشگری دفاع مقدس نقش مهمی در تقویت فرهنگ و اقتصاد مردم این منطقه خواهد داشت.

نامی در ادامه به دیگر اقدامات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار کرد: تشکیل دو سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس و سازمان سینمایی از جمله اقدامات این بنیاد بوده است.

به گفته وی، تشکیل سازمان سینمایی تاثیر بسزایی در خلق فیلم‌های محتوایی و ارزشی از ایثارگیری و حماسه‌آفرینی‌های رزمندگان و شهدا در دوران دفاع مقدس دارد.

جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از تشکیل سازمان بانوان در بنیاد خبر داد و بیان کرد: تقویت بیش از پیش بحث اعزام راهیان نور از دیگر اولویت‌های بنیاد است.

نامی با بیان اینکه تشکیل دو سازمان پیشکسوتان و سازمان اسناد دفاع مقدس از برنامه‌های در دست اجرای بنیاد حفظ آثار است، بیان کرد: در تشکیل سازمان پیشکسوتان استان‌هایی همچون کردستان، خوزستان، آذربایجان، کرمانشاه و ایلام به صورت ویژه دیده شده است.

به گفته جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، تشکیل سازمان اسناد دفاع مقدس به منظور جمع‌آوری و حفظ مدارک، خاطرات و هرآنچه مربوط به ایثارگری رزمندگان در آن دوران است از دیگر برنامه‌های بنیاد خواهد بود.

نامی افزود: در تلاش هستیم که اسناد دوران دفاع مقدس را به صورت میکروفیلم در بیاوریم تا برای همیشه برای آیندگان حفظ شود.

وی در پایان نوشتن و جمع‌آوری کتاب‌های که در زمینه دفاع مقدس در استان‌های مختلف نوشته شده از دیگر رسالت‌های بنیاد شهید به فرمان رهبر معظم انقلاب است، بیان کرد: به همین منظور برای نوشتن کتاب‌های محتوایی برای یک‌هزار و 640 نفر کلاس‌های آموزشی تشکیل شده است.
انتهای پیام/79002/س40

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها