امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69173
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۳
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بسیاری از تحلیل‌گران بازار معتقدند با حذف مقررات محدودیت فروش سهام، ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بسیاری از تحلیل‌گران بازار معتقدند با حذف مقررات محدودیت فروش سهام، سرمایه‌گذاران به فکر خرید افتاده‌اند و با عدم وجود محدودیت‌ها برای فروش در خریدها محدودیتی قائل نمی‌شوند.

بر اساس این گزارش این محدودیت که 2 روز است برداشته شده موجب روند صعودی شاخص و استقبال آن از نوروز شده است. 

به گزارش فارس، شاخص بورس امروز 624 واحد افزایش یافت تا به مرز 78هزار واحد نزدیک شود و ارزش بازار نیز با افزایش حدود 5هزار میلیارد تومانی به بیش از 380هزار تومان رسید.

در مجموع معاملات امروز گروه‌های دارویی، غذایی، سیمانی، بانکی، پتروشیمی و قندی برترین تقاضا را به خود اختصاص دادند و موجب حرکت رو به بالای شاخص به سمت قله 78هزار واحدی شدند.

در معاملات امروز بورس اوراق بهادار تهران، بانک پارسیان، مخابرات، هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تأمین، فولاد خوزستان، فولاد مبارکه اصفهان، پتروشیمی پردیس، بانک صادرات، بانک پارسیان، پتروشیمی شازند، خدمات انفورماتیک، بانک انصار،‌ سرمایه‌گذاری خوارزمی و پتروشیمی خارک بیشترین تأثیر افزایشی در شاخص بورس گذاشتند.

امروز چند نماد به تالار شیشه‌ای بازگشت که پس از بازگشایی داروسازی روزدارو، 51درصد افزایش قیمت، سرمایه‌گذاری صنعت و معدن12درصد افزایش قیمت، داروسازی جابرابن حیان11درصد و شیر پاستوریزه پگاه خراسان 8درصد افزایش قیمت تجربه کرد اما در مقابل پس از شمول یک نماد برای رفع گره معاملاتی (حفاری شمال) 11.59درصد کاهش قیمت داشت که به دنبال آن تولید محور خودرو، محورسازان ایران‌خودرو، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، فیبر و پارس دارو بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

در فرابورس شاخص دو واحد افزایش یافت که بیشترین تأثیر مثبت را هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی خراسان، پتروشیمی زاگرس، ذوب‌آهن اصفهان، پتروشیمی جم، پتروشیمی مارون، بانک سرمایه، بانک دی، بانک گردشگری و توکاریل داشتند

در این بازار مهندسی صنعتی روان فناور پس از بازگشایی 8درصد افزایش قیمت داشت که به دنبال صنایع غذایی مینوشرق، کی‌بی‌سی، افرانت، عمران و توسعه شاهد، سرمایه‌گذاری اعتلاء البرز و تدبیرگران فارس خوزستان بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند. برترین تقاضای بازار نیز به کی‌بی‌سی، صنایع غذایی مینو، سرمایه‌گذاری ائتلای البرز و سرمایه‌گذاری مسکن تهران اختصاص یافت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها