امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۲۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69180
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۳
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از آمل، علی‌محمد نوریان ظهر امروز در حاشیه تجلیل از دانش‌آموزان نخبه این شهرستان در جمع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از آمل، علی‌محمد نوریان ظهر امروز در حاشیه تجلیل از دانش‌آموزان نخبه این شهرستان در جمع خبرنگاران فارس و مهر با اشاره به اینکه 130 هواپیمای ایرانی در داخل کشور به دلیل تحریم قطعات قابل استفاده نبودند، اظهار داشت: با لغو بخشی از تحریم‌ها که مربوط به تامین قطعات این هواپیماها می‌شود حداکثر تا یک ماه آینده این هواپیماها وارد خطوط پروازی می‌شوند.

وی با بیان اینکه در مذاکرات اخیر درباره تحریم‌های ایران تنها بخش مربوط به قطعات صنعت هواپیمایی لغو تحریم شده است، گفت: هنوز این قطعات به دست ایران نرسیده است.

نوریان اظهار داشت: این قطعات باید با اجازه مراکزی به ایران ارسال شود که این امر در دست انجام است اما فضای برخورد با کشور ایران تغییر کرده و بسیاری از سازنده‌های قطعات با ما وارد گفت‌وگو شده‌اند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه ظرف یک ماه آینده بخش مهمی از هواپیما‌های استفاده نشده ایران راه‌اندازی شود، یادآور شد: صنعت هوانوردی ایران در زمره مواردی بود که بیشترین آثار سوء را در تحریم تجربه کرد.

وی ادامه داد: اگر این تحریم‌ها رفع شود بخش مهمی از صنعت هواپیمایی ایران شکوفا می‌شود زیرا ایران دارای تجهیزات، نیروی انسانی ماهر و متخصص است.

نوریان با اشاره به اینکه در مذاکرات تنها لغو تحریم‌های خرید قطعات صورت گرفته است، گفت: تحریم خرید سوخت، سلامت هواپیما و حتی خود هواپیماها نیز برای رفع کامل باید در مراحل بعدی مذاکرات صورت گیرد.
انتهای‌پیام/86011/خ30
برچسب ها:
آخرین اخبار