امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69192
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۳
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در جلسه دو ساعته اخضر ابراهیمی نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه با علی شمخانی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در جلسه دو ساعته اخضر ابراهیمی نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی آخرین تحولات سوریه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شمخانی در این دیدار با اشاره به ضرورت محور قرار گرفتن خواست مردم سوریه در طراحی فرآیند سیاسی و همچنین استفاده هوشمندانه از ظرفیت کشورهای تأثیرگذار در شکل دهی صلح و امنیت پایدار در این کشور، نسبت به تأثیرپذیری سازمان ملل از برخی کشورهای ضد ثبات ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت:‌ موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران که همواره بر آن تأکید شده است،‌ حمایت و همکاری فعال با برنامه‌های معطوف به پایان خونریزی و تحقق خواست و اراده مردم سوریه است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تأکید بر لزوم پیگیری منافع مردم سوریه و حفظ بی‌طرفی توسط سازمان ملل گفت: از اینکه برخی کشورها از تحقق دموکراسی و انتخاب مردم ابراز نگرانی می‌کنند تعجب می‌کنیم.

شمخانی با انتقاد دوگانه برخی قدرت‌ها در قبال تروریسم، ضرورت عدم مداخله کشورهای خارجی برای تغییر نماینده صحنه سوریه در راستای منافع خود به جای منافع مردم سوریه را مورد تأکید قرار داد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با محکوم کردن تداوم ارسال سلاح برای گروه‌های تروریستی مستقر در سوریه خواستار برخورد شورای امنیت با این اقدامات ضد امنیت بین‌الملل شد و افزود: سازمان ملل بر اساس خواست جامعه جهانی باید موضوع تأمین غذا و دارو برای مردم رنج دیده سوریه را پیگیری کند.

اخضر ابراهیمی نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه با ابراز تأسف از اثر بخش نبودن تلاش‌های بین‌المللی برای پایان درگیری‌ها در سوریه اظهار داشت:‌دستیابی به راهکارهای اثربخش در حوزه بازگرداندن آرامش و ثبات به سوریه نیازمند تلاش مضاعف و همکاری‌های بیشتر و نزدیک‌تر کشورهای ذی‌نفوذ در تحولات این کشور می‌باشد.

وی با اشاره به نقش ارزنده ایران در تحولات منطقه‌ای به ویژه سوریه درخواست کرد که جمهوری اسلامی ایران به سازمان ملل برای حل سیاسی بحران سوریه و جلوگیری از تداوم فجایع انسانی مساعدت کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها