امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۷:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69199
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۳
تعداد بازدید: 161
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 181 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه 25 اسفند ماه در بیانیه‌ای بر حفظ حقوق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 181 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه 25 اسفند ماه در بیانیه‌ای بر حفظ حقوق هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات با گروه 1+5 تأکید کردند.

متن بیانیه به شرح زیر است:

جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو معاهده ان پی تی همانگونه که از ابتدا تاکنون به آن معاهده پایبند بوده است و به تکالیف آن در عدم پیگیری و تولید سلاح هسته‌ای عمل می‌نماید، می‌خواهد از حقوق کامل و لایتجزای هسته‌ای خود در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای که در ماده 4 معاده ان پی تی به آن اشاره شده است برخوردار شود و بتواند حقوق خود بر انجام فعالیت‌های مربوط به چرخه سوخت هسته‌ای به ویژه غنی‌سازی را به اجرا گذارد و چیزی فراتر از حقوق خود در این معاهده را خواستار نمی‌باشد.

 

بنابراین هیئت مذاکره کننده در هر مرحله از مذاکرات باید در این راستا حرکت کند و به هیچ عنوان نباید کوچکترین عقب نشینی از حقوق هسته‌ای ملت ایران کرده و یا ممانعت یا محدودیتی در زمینه اعمال و اجرای فعالیت‌های چرخه سوخت هسته‌ای که معاهده ان پی تی اجازه داده است را بپذیرند.

 

هرگونه توافق با 1+5 نباید بر خلاف این معاهده هیچگونه ممنوعیت و محدودیت برای فعالیت‌های مربوط به تحقیق به ویژه توسعه راکتور آب سنگین و غنی‌سازی به عمل آورد که از نظر نمایندگان ملت پذیرفتنی نخواهد بود و نمایندگان برای دفاع از حقوق مسلم هسته‌ای تخلف‌کنندگان را به مردم معرفی خواهد نمود و اجازه نخواهند داد حقوق مردم مورد تضییع و تهدید قرار گیرد.

 

علاوه بر این، مذاکره کنندگان باید از طرح مباحثی در خصوص موضوعات دفاعی همچون توان موشکی در مذاکرات هسته‌ای جلوگیری نموده و حق ورود و یا گفت‌وگو در این زمینه‌ها را نخواهند داشت.

 

همانگونه که بارها اعلام داشته با استناد به فتوای رهبری معظم انقلاب اسلامی و مفاد معاهده ان پی تی تولید و تکثیر سلاح هسته‌ای را برخلاف موازین شرعی و ان پی تی‌ می‌داند و همیشه بر این اصل مهم تاکید و اصرار داشته است و در این چارچوب عمل می‌نماید.

 

بر خلع سلاح هسته‌ای تاکید داشته و پازکسای منطقه خاورمیانه از سلاح هسته‌ای را اولویت نخست نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌دانیم و بر آن تاکید می‌نماییم.

 

با اعلام حمایت از هیئت مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران بر اساس بندهای فوق، بر ضرورت و لزوم اقدام هیئت مذاکره کننده در چارچوب معاهده ان پی تی و مصوبات شورای عالی امنیت ملی که به تایید رهبری معظم و عالیقدر انقلاب اسلامی رسد، تاکید می‌کنیم.

 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها