امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69208
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا خسروی نماینده سمنان در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در صحن ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا خسروی نماینده سمنان در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: ایران اسلامی امروز پرچمدار نهضت هسته‌ای صلح‌آمیز در منطقه و مبتکر مدل قدرت شایسته هسته‌ای است که در این مدل جدید، جمهوری اسلامی ایران با حفظ فناوری بومی و صلح‌آمیز هسته‌ای، دارای قدرت هسته‌ای بدون سلاح و هسته‌ای نیز است.

وی افزود: جلوگیری غرب از ظهور یک قدرت جدید به نام جمهوری اسلامی که خواب و خوراک را از آنهان گرفته، در دستور کار زیاده‌طلبان است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به حوادث منطقه خاطرنشان کرد: در سوریه خدا خواست و دشمنان اسلام در مقابل عزت اسلام شکست خوردند، اردوغان نیز دو سال قبل گفته بود که یک و ماه نیم دیگر نماز پیروزی را در مسجد اموی اقامه می‌کنم، اما 2.5 سال از آن تاریخ گذشته است.

وی تصریح کرد: افغانستان در قرن 19 و 20 دو ابرقدرت شوروی و انگلستان را سرنگون کرد و آماده است تا در قرن 21 آمریکا را از ابرقدرتی پایین بکشد، ایالات متحده با درک این موضوع و شرایط نامطلوب داخلی به سمت تغییر قدرت خود در منطقه و پذیرش ایران به عنوان یک قدرت تأثیرگذار پیش می‌رود.

خسروی تأکید کرد: تحولات اوکراین نمونه دیگری از بی‌کفایتی سازمان ملل و دخالت آشکار در حق حاکمیت کشورها توسط آمریکا و هم‌پیمانانش است و مردم اوکراین ‌باید از فتنه 88 در ایران درس می‌گرفتند و به همین خاطر است که می‌گوییم فتنه سال 88 فراموش شدنی نیست و ظلمی که به نظام رفت، قابل جبران نیست.

نماینده سمنان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توافقنامه ژنو و مشکلات آن گفت: هدف اصلی مذاکرات، برداشتن تحریم‌های بانکی و نفتی علیه ایران است، اما این هدف در گام نهایی توافق‌نامه نیز محقق نمی‌شود

خسروی اضافه کرد: در متن چهار صفحه‌ای توافقنامه هر جا کلمه تحریم‌ها به کار رفته است و عبارت هسته‌ای با آن همراه شده است، به عبارت دیگر پس از تعهدات ایران، براساس توافقنامه فقط تحریم‌های هسته‌ای سازمان ملل متحد،‌ تحریم‌های هسته‌ای چند جانبه و تحریم‌های هسته‌ای ملی برداشته خواهد شد، در نتیجه تحریم‌های بانکی و نفتی مصوب کنگره آمریکا در جای خود محفوظ خواهد ماند، به عبارت دیگر حتی اگر ایران برنامه هسته‌ای خود را به طور کامل متوقف کند، آمریکا بدون نقض توافقنامه ژنو می‌تواند با دو بهانه دیگر یعنی حقوق بشر و حمایت از تروریسم به تحریم‌های بانکی و نفتی ادامه بدهد.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نکته منفی دوم، مشروط شدن حق غنی‌سازی به توافق آمریکاست به این معنی که این جمله به روشنی بیان می‌کند هر یک از طرفین می‌توانند تعریف خاص خود را داشته باشند به عبارت دیگر تحقق غنی‌سازی مشروط به تأمین نظر مثبت طرف مقابل است.

عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد آمریکا نه تنها قصد دارد با استفاده از توافق ژنو کنترل برنامه هسته‌ای را در دست بگیرد، بلکه علاقه‌مند است تا در این راستا محدودیت مورد نظر خود را هم اعمال کند و اجبار ایران به پذیرش پروتکل الحاقی در گام آخر نیز قابل تحلیل است.

خسروی با اشاره به نکات مثبت توافقنامه ژنو گفت: جایگاه ایران در حوزه دیپلماسی بین‌المللی ارتقا پیدا کرده است، منزوی شدن بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس، مذاکرات ژنو فرصت ایجاد اختلاف در میان 1+5 را فراهم می‌کند، پذیرش ضمنی غنی‌سازی 5 درصد گامی رو به جلو تلقی می‌شود.

نماینده سمنان ادامه داد: با همه این اوضاع و احوال، گره زدن معیشت مردم به مذاکرات بازی در زمین دشمن است.

خسروی با بیان اینکه توافق ایران در ژنو موضوع سوریه اولین نشانه تولد جهان چند قطبی است از وزارت کشور و وزارت جهاد کشاورزی خواست به خشکسالی استان سمنان با توجه به کاهش 60 درصد بارندگی رسیدگی کند و وزارت امور خارجه این گفته را که گفته‌های آمریکا مصرف داخلی دارد رسما مورد تأیید قرار دهد.

وی همچنین خواستار پرداخت حقوق کارگران با توجه به تورم شد و گفت: نامشروع خواندن دولت‌های قبلی کوبیدن بر طبل تفرقه است مردم با طناب خواص در چاه نخواهد افتاد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها