امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 16
۰۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69209
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وکلای ملت در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان و در ادامه بررسی لایحه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وکلای ملت در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان و در ادامه بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم بندهای 38 و 40 این لایحه را پس از رسیدگی برای بررسی بیشتر و به دلیل وجود ابهام به کمیسیون اقتصادی خانه ملت ارجاع دادند.

خانه ملتی‌ها با 141 رأی موافق، 6 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 206 نماینده حاضر در صحن علنی، با ارجاع بند 38 به کمیسیون مربوطه موافقت کردند.

در بند 38 این لایحه آمده بود: 100 درصد درآمد حاصل از صادرات خدمات و کالاهای غیرنفتی و محصولات بخش کشاورزی و 50 درصد درآمد حاصل از صادرات مواد خام با نرخ صفر مشمول مالیات می‌شود. فهرست مواد خام و کالاهای نفتی به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و نفت به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

در تبصره این ماده نیز تصریح شده است: درآمد حاصل از صادرات کالاهای مختلف که به‌صورت ترانزیت به ایران وارد می‌شوند و بدون تغییر در ماهیت یا با انجام کاری بر روی آن صادر می‌شوند با نرخ صفر مشمول مالیات می‌شود.

همچنین مجلسی‌ها با 136 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 203 نماینده حاضر در صحن با پیشنهاد لاریجانی برای ارجاع بند 40 لایحه مذکور به کمیسیون اقتصادی موافقت کردند.

در بند 40 لایحه مذکور نیز آمده بود: تبصره ماده 147 قانون حذف و متون زیر به عنوان تبصره‌های یک، 2 و 3 به ماده مذکور الحاق می‌شود:

تبصره 1- از لحاظ مقررات این فصل، همه اشخاص حقوقی و همچنین صاحبان درآمد مشاغل مؤسسه محسوب می‌شوند.

تبصره 2- هزینه‌های مربوط به درآمدهایی که به‌موجب این قانون از مالیات معاف و یا به نرخ مقطوع مشمول مالیات می‌باشند به عنوان هزینه قابل قبول شناخته نمی‌شوند.

تبصره 3- پذیرش هزینه‌های قابل قبول مالیاتی موضوع این قانون از مبلغ پنجاه میلیون ریال به بالا برای هر معامله منوط به پرداخت وجه آن از طریق سیستم بانکی خواهد بود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها