امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6922
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۲۰
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رامین مهمان پرست سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به سخنان اخیر لوران فابیوس وزیر خارجه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رامین مهمان پرست سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به سخنان اخیر لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه در خصوص موضوع هسته ای کشورمان، بیان چنین مواضعی از سوی وزیر خارجه فرانسه را مصداق بارز غرض ورزی آگاهانه نامبرده نسبت به ماهیت صلح آمیز فعالیتهای هسته ای جمهوری اسلامی ایران و تلاش برای منحرف ساختن افکار عمومی فرانسه از بحران های داخلی این کشور دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: ادعای فابیوس در متهم ساختن کشورمان به داشتن مقاصدی برای تولید تسلیحات هسته ای و معرفی آن به عنوان تهدیدی برای صلح جهانی در حالی مطرح می شود که رژیم صهیونیستی بزرگترین بحران و اصلی ترین مانع دستیابی به صلح منطقه ای و جهانی به صورت آگاهانه از دید رهبران و مقامات فرانسوی به دست فراموشی سپرده شده است.

مهمان پرست اضافه کرد: زمانی که فابیوس سمت وزارت امور خارجه فرانسه را بر عهده گرفت انتظار افکار عمومی جهان و فرانسه از وی، با توجه به تجربیاتش این بود که بتواند در ترمیم و بهبود چهره تخریب شده فرانسه در سیاست جهانی و منطقه ای نقش مثبتی ایفاء کند ولی عملکرد یک ساله ایشان در خصوص تحولات جهانی و منطقه ای که توام با نوسانات بسیاری بوده باعث سرخوردگی افکار عمومی در داخل فرانسه و کشورهای منطقه شده است و سیاست خارجی این کشور را بیش از پیش زیر سئوال برده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان گفت: توصیه می شود مقامات فرانسوی برای سرپوش گذاشتن برناتوانی خود جهت تحقق وعده های انتخاباتی شان از چنین بهانه ها و اظهارات نادرستی استفاده نکنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها