امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۶:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69221
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 57
حجت‌الاسلام محمد خرسند، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

حجت‌الاسلام محمد خرسند، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اظهارات و موضع گیری‌های مقامات غربی درباره نقض حقوق بشر در ایران اظهار داشت: بیان این بحث‌ها حاکی از این است که حقوق بشر سناریوی جدید و از قبل طراحی شده برای فشار به جمهوری اسلامی است.

خرسند ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز بارها فرموده‌اند مشکلات ما با غربی‌ها و آمریکا مشکل هسته‌ای نیست و اگر ما مسئله هسته‌ای را حل کنیم، آنها بهانه‌های جدیدتری را برای ما به وجود می‌آورند.

وی تصریح کرد: امروز کاملاً مشخص است که حقوق بشر به یک ابزار سیاسی برای غربی‌ها جهت سوء استفاده کردن تبدیل شده، ما شاهدیم که بیشترین نقض حقوق بشر در خود آمریکا انجام می‌شود، آنها به حقوق بشر هیچ اعتقادی ندارند و دیگران را به عنوان برده قبول دارند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی اظهار داشت: آن چیزی که امروز برای ما اهمیت دارد ایستادگی بر اصول و اعتقاداتمان است و رهبری هم به این موضوع تأکید داشتند که مرزبندی با دیگران باید مشخص شود، انتقادی که به دولت و به ویژه دستگاه دیپلماسی داریم این است که چرا وزارت خارجه در برابر این اظهارات منفعل اقدام می‌کند و رئیس‌جمهور و وزارت خارجه هیچ موضعی در برابر آنها ندارند.

خرسند تأکید کرد: ما مذاکرات را ترک نمی‌کنیم و به تعهدمان پایبندیم اما کاملاً مشخص است که دشمن به مفادتعهدنامه پایبند نیست و ما باید مرزبندی فکری، اعتقادی و مسائل سیاسی را با آنها مشخص کنیم.

وی با بیان اینکه شاید استنباط این باشد که دشمن با این اظهارات قصد به نتیجه نرسیدن مذاکرات را دارد ، گفت: دولت تلاش می‌کند که این مذاکرات به نتیجه برسد ولی این موضوع قابل پذیرش نیست، انتظار می‌رود مسئولین سیاسی و دیپلماسی نیز همانند مردم که در راهپیمایی 22 بهمن مواضع خود را اعلام کردند با صراحت و شفافیت موضع‌گیری کنند و اجازه کمرنگ شدن مرزها را ندهند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه نباید به مذاکرات و وعده غربی‌ها دل خوش کرد، گفت: وقتی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برخلاف اصول دیپلماتیک و دزدانه در سفارتخانه‌ای با یک فرد فتنه گر دیدار می‌کند این موضوع نشان از ضعف آنها دارد.

خرسند تأکید کرد: ما در مذاکرات حرفمان را با منطق می‌زنیم اما در عین حال به مذاکرات نیز خوشبین نیستیم.

وی ادامه داد: دشمن مذاکره را برای برتری‌جویی و استکبارستیزی خود می‌خواهد اما ملت ما زیر بار این حرف‌ها نخواهند رفت.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه با بیان اینکه امروز بیشترین خسارت‌ها را از مواد مخدر ملت ایران می‌بینند، گفت: آنها برای اینکه ترانزیت این مواد از کشورشان گذر نکند، بیشترین خسارت‌های جانی را تقبل کردند.

خرسند در پایان با تاکید برا اینکه صراحت و شفافیت جزو لوازم مسئولیت در جمهوری اسلامی است گفت: انتظار می‌رود، مسئولین از لوازم خود در برابر دشمنان استفاده کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار