امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۱۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69233
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در دیدار با کمال‌الدین حیدراف وزیر موقعیت اضطراری جمهوری آذربایجان که در تهران انجام شد، اظهار داشت: رویارویی جمهوری اسلامی ایران با حوادث گوناگونی نظیر سیل، زلزله، رانش زمین موجب شده این کشور ضمن برخورداری از تجارب و استفاده از دانش کار، امکان اسکان، نوسازی و بازسازی را در مناطق حادثه خیز در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهد.

وی حوادث طبیعی را،‌ نه بلایای طبیعی، بلکه به عنوان بخشی از حکمت های الهی برشمرد و گفت: شاید عقل بشریت نسبت به آن حکمت ها اندک باشد، اما می توان با به خدمت گرفتن از همه توان و دانش بشری، اقدامات پیشگیرانه را در زمان وقوع حوادث تسریع بخشید.

معاون وزیر کشور بر نظارت دقیق در روند ساخت و ساز و مقاوم سازی ساختمان ها در کشور تأکید کرد.

نجار با اشاره به سخنان مؤکد وزیر کشور در خصوص ضرورت انجام تمرینات مشترک میان دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان به منظور پیشگیری از بحران، ممارست و تمرین در زمان عادی را عاملی بسیار اثر بخش جهت کندی روند بروز حوادث دانست.

رئیس سازمان مدیریت سازمان مدیریت بحران کشور  زلزله بم را که منجر به جان باختن بیش از 34 هزار نفر از مردمان عزیز کشور شد و رانش زمین در استان کردستان را که تخریب بیش از نیمی از روستاهای استان را در بر داشت بعنوان بخشی از تجارب تلخ طی فعالیتش دانست گفت: بررسی‌ها نشان داده که مردم 40 سال گذشته از فکر و دانش خود برای برخورد و مواجه با حوادث و بلایای طبیعی استفاده نموده‌اند و نمونه آن کاشت درختان توت جهت استحکام زمین ها در برخی مناطق کشور است.

همچنین در این دیدار کمال‌الدین حیدراف وزیر موقعیت اضطراری جمهوری آذربایجان گفت: با توجه نفت‌خیز و گازخیز بودن دو کشور جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران در منطقه، آذربایجان به منظور پیشگیری از بروز حوادث، آمادگی دارد همکاری های لازم را درخصوص رفع آلایندگی های صنعتی داشته باشد.

وی تأکید کرد: اجرای تمرینات مشترک میان دو کشور به منظور پیشگیری از وقوع حوادث در مناطق شمالی گامی موثر در تقویت امداد رسانی در مناطق است.

کمال‌الدین حیدراف افزود: با توجه به امکان وقوع حوادثی نظیر آتش سوزی در جنگل ها و یا حوادثی در دریای خزر ، گاهی اعزام نیرو به آن مناطق تنها با هلی کوپتر میسر است و عدم وجود تفاهم‌نامه مشترک میان دو کشور موجب کندی و دشواری هایی در امداد رسانی می‌شود که انعقاد این تفاهم نامه می تواند برای دو کشور گامی مؤثر در راستای توسعه و تقویت همکاری های دو سویه در موقعیت های بحرانی باشد.

وزیر موقعیت اضطراری جمهوری آذربایجان با اشاره به اقدامات خوبی که به منظور جلوگیری از رانش زمین از سوی دولت آذربایجان صورت گرفته گفت: متأسفانه گاهی برخی از افراد به منظور توسعه جاده‌ها و بدون لحاظ قرار دادن مسائل ایمنی و زیست محیطی، بستر و موقعیت را برای وقوع حوادث و بلایای طبیعی در کشورها فراهم می‌نمایند.

کمال‌الدین حیدراف گفت: دولت جمهوری آذربایجان ضمن اختصاص به منظور پیشگیری از بروز حوادث ناشی از رانش زمین با جابجایی برخی از روستاهایی که بیشتر در معرض رانش زمین قرار دارند اقدامات خوب و ارزشمندی را انجام داده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها