امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۴:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69238
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بافت، آیت‌الله سید احمد خاتمی ظهر امروز در جمع مردم ‌بافت‌ در حسینیه ثارالله این شهرستان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بافت، آیت‌الله سید احمد خاتمی ظهر امروز در جمع مردم ‌بافت‌ در حسینیه ثارالله این شهرستان اظهار داشت: استان کرمان، استان ولایت‌مداران است که شرایط وحدت و همدلی کم‌نظیری در آن حاکم است.

وی با بیان اینکه وحدت کامل در شهرستان بافت دیده می‌شود، ‌افزود: من از مسئولان استان می‌خواهم که این وحدت را حفظ کنند، زیرا لازمه هر پیشرفتی وحدت است.

خاتمی تصریح کرد: شهرستان بافت 274 شهید، 261 جانباز بالای 25 درصد، 662 جانباز زیر 25 درصد و 23 نفر آزاده دارد که این سندی پر افتخار و نشان دهنده پیشینه این مردم است.

وی بیان داشت: از افتخار این خطه همین بس که سرلشکر بزرگ جهان اسلام حاج قاسم سلیمانی از این دیار سر برآورده است، فرهیختگان این شهر بسیار زیاد هستند و این مردم ولایت‌مدار هستند.

خاتمی خاطر نشان کرد: 57 سال حکومت پهلوی زور گفت و اقدامات بسیاری را برای گوشه‌گیر کردن علما انجام داد، کشف حجاب و محکوم کردن عزاداران حسینی گوشه‌ای از اقدامات تنفر برانگیز آنها بود.

وی اذعان داشت: از ابتدا تاکنون آن چه که ملت ما را نگه داشته‌، محبت اهل‌ بیت (ع) است، جنگ تحمیلی ما با شعارها و فریادهای ائمه پیروز شد، کشور ما به فضل خدا در بهترین شرایط اجتماعی،‌ سیاسی و نظامی قرار دارد، دشمن بنای تبلیغاتش را خالی کردن دل مردم گذاشته است.

خاتمی عنوان کرد: شاخص توسعه، رشد و ماندگاری کشورها چهار اصل است، حکومت با مردمش همراه باشد، دولت مصر و دولت تونس چه کردند، آنها با مردمشان یکی نبودند، ملت ایران حضور 73 درصدی در انتخابات داشته است، یعنی کسی که رأی می‌دهد با نظام اسلامی تجدید بیعت کرده است.

وی با بیان اینکه داشتن رهبر صالح و آگاه از دومین معیارهای رشد، توسعه و ماندگاری است، افزود: خداوند از ابتدای انقلاب اسلامی الطاف زیادی به نظام داشته است، حضور امام خمینی (ره) و آیت‌الله خامنه‌ای از الطاف الهی است.

خاتمی تصریح کرد: چرا مرسی شکست خورد، او افتخار می‌کرد که با اوباما تلفنی صحبت کرده است در نامه‌ای رئیس جمهور رژیم جعلی صهیونیستی را برادر خطاب کرد، چند بار به دیدار ملک عبدالله رفت و دستش را بوسید، شیعه هراسی راه انداخت و در نهایت با ذلت دستگیر شد.

وی بیان داشت: گوش ما به فرمان رهبری است، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای آموزش رهبری را از امام خمینی (ره) آموخته است و مانند ایشان دلیر و شجاع است و همه ما باید این نعمت خداوند را شکرگزار باشیم.

خاتمی تصریح کرد: معتدل به کسی می‌گویند که مطیع رهبری باشد، در فتنه 88 فتنه‌گران افراطی بودند و آرامش مردم را به خدشه کشیدند و به مسجد و پایگاه بسیج حمله کردند و عده‌ای که سکوت کردند تفریطی بودند.

وی خاطر نشان کرد: مردم ما معتدل بودند و 9 دی نشان دادند که با داشته‌های الهی این ملت روبه‌رو شدن کار ساده‌ای نیست و مردانه از ولایت دفاع کردند، اعتدال منهای ولایت بی‌معنی است.

خاتمی اذعان داشت: سومین معیارهای رشد، توسعه و ماندگاری یک کشور داشتن نیروهای نظامی مقتدر برای دفاع از کشور است، عرصه، عرصه گرگ‌های جهان است و اگر نظامی قدرتمند نباشیم، گرگ زیاد است.

وی بیان داشت: با این وضعیت نظامی که جمهوری اسلامی دارد، اگر رژیم صهیونیستی اندک تعرضی به ما کند با خاک یکسان می‌شود. 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به چهارمین رکن پیشرفت علمی گفت: مذاکرات فقط درباره موضوع هسته‌ای است و اگر طرف مذاکره از توان موشکی ما صحبت کند، تیم مذاکره کننده ما باید بگوید فضولی موقوف، این را بدانید، اگر آمریکا و صهیونیست می‌توانستند به ما حمله کنند تا امروز این کار را کرده بو‌دند.

وی افزود: مردم ما 35 سال تحریم بوده و 35 سال زحمت کشیده و هزینه داده است و ذلیل نشده و نمی‌شود، ما در علم پیشرفت‌های قابل توجهی کرده‌ایم، هوا فضا، فناوری هسته‌ای، نانو تکنولوژی و ... .

خاتمی عنوان کرد: امام زمان (عج) یک پایگاه دارد و آن هم ایران است، زیرا ایشان به عربستان نمی‌رود که حاکمش آمریکا را ولی خود می‌داند، ایشان به جایی می‌آید که رهبرش سالی چند بار بی سر و صدا به جمکران می‌رود و ساعت‌ها نجوا می‌کند.

وی دغدغه‌های فرهنگی را چالش پیش‌رو دانست و افزود: توطئه‌های فرهنگی را باید در نطفه خشکاند و روزنامه‌ای جرأت توهین به ولایت امام علی (ع) را پیدا می‌کند، این امر ناشی از چالش‌ها و توطئه‌های فرهنگی است که باید بگویم مردم ما بیدار و در صحنه هستند و لازم است، مسئولان دغدغه‌های فرهنگی را جدی بگیرند.

خاتمی تصریح کرد: نگرانی مقام معظم رهبری نیز آسیب دیدن مقولات اصلی فرهنگی دینی و انقلابی ما است، بنابراین این دغدغه با این رفع می‌شود که مسئولان فرهنگی ما حساسیت باید داشته باشند و از لیبرالیسم فرهنگی، تساهل و تسامح فرهنگی دوره اصلاحات دوری کنند در غیر اینصورت اگر لیبرالیسم فرهنگی یا آن تساهل و تسامح زنده شود، قطعاً رخنه در فرهنگ ما و در نتیجه رخنه در شالوده انقلاب پدید می‌آید.
انتهای پیام/80024/ع40/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها