امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69257
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، اختتامیه سومین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ علی مرادخانی معاون هنری ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، اختتامیه سومین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد و حمید قبادی دبیر سومین جشنواره مد و لباس فجر هم‌اکنون در تالار وحدت در حال برگزاری است.

در این مراسم حمید قبادی با اشاره به تأثیرات مد و لباس در بهداشت روانی جامعه، گفت:‌ بخشی از بهداشت روانی جامعه از طریق مد و لباس تأمین می‌شود، اما ما هم‌اکنون مشکلات جدی را در این زمینه داریم.

وی ادامه داد: ما تلاش کردیم تا مبانی نظری کار را بخوبی تبیین کنیم و نکته کلیدی در تمام اقدامات اعم از فراخوان تا نمایش زنده و ارائه و تبلیغ لباس‌ها مبتنی بر اصول اسلامی بودن این اقدامات بود.

قبادی اظهار داشت: آنچنان که رهبر معظم انقلاب تاکید و توجه ویژه داشتند و همچنین اهمیت و داخلی بودن تولیدات در این جشنواره مورد توجه ویژه قرار گرفت.

وی افزود: شاید یکی از اتفاقات این دوره که سیاست وزارت ارشاد نیز بود، واگذاری امور به بخش غیر دولتی بود.

قبادی خاطرنشان کرد: شاه کلید جشنواره مد و لباس فجر راه‌اندازی مؤسسات تک منظوره برای ترویج مد و لباس اسلامی بود که به خوبی بروز پیدا کرد و از این پس این مؤسسات مسئولیت مد و لباس را برعهده خواهند داشت.

دبیر سومین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر خاطرنشان کرد: باید مردم کشور را از عادت بد پوشیدن خارج کنیم و باید این مطالبه در جامعه افزایش پیدا کند،‌چرا که علی‌رغم تاریخ کهنی که ما داریم اما متاسفانه شاهد استفاده از لباس‌های تقلیدی هستیم.

وی اظهار امیدواری کرد که جشنواره مد و لباس فجر بتواند بیش از پیش در ترویج مد و لباس اسلامی و ایرانی تأثیرگذار باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها