امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69290
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 47
به گزارش فارس، شهردار تهران در مراسم افتتاح و بهره برداری از 90 دستگاه خودروی جدید عملیاتی آتش نشانی که در محل برج میلاد تهران برگزار شد، درباره ...

به گزارش فارس، شهردار تهران در مراسم افتتاح و بهره برداری از 90 دستگاه خودروی جدید عملیاتی آتش نشانی که در محل برج میلاد تهران برگزار شد، درباره گزارشی که قول داده بود 15 روز پس از حادثه جمهوری درباره علت وقوع آن اعلام کند، گفت: پس از 15 روز از وقوع حادثه گزارشی از سوی سازمان بازرسی شهرداری تهران که تحت نظر شهردار تهران فعالیت می‌کند، منتشر شد.

وی با بیان اینکه به خاطر این حادثه تلخ، از مردم و خانواده‌هایی که این اتفاق برایشان رخ می‌دهد، عذرخواهی می‌کنم، گفت: یکی از اصول مدیریتی این است که اگر قصوری در آن رخ داد، از مردم عذرخواهی شود.

شهردار تهران با اشاره به گزارشی که 15 روز پس از حادثه از سوی سازمان بازرسی شهرداری تهران منتشر شد، گفت: مشابه این گزارش نیز از سوی وزارت کشور تهیه شده و هر دو گزارش به قوه قضاییه ارسال شده است.

وی اضافه کرد: با ارسال این گزارش‌ها به قوه قضاییه، این قوه درباره اینکه آیا جرمی رخ داده یا خیر، تصمیم‌گیری و اعلام نظر خواهد کرد، چرا که صلاحیت تعیین جرم با این قوه است، اما ما گزارش دقیقی را آماده کرده و به آنان تحویل داده‌ایم.

وی در ادامه گفت: انصافا نیروهای آتش نشانی و عملیاتی ما از روحیه ایثارگری خوبی برخوردار هستند و آموزش دیده و منضبط هستند.امیدوارم در صورت بروز حوادث بتوانند به بهترین شکل امدادرسانی کنند و خدمات نیروهای آتش نشانی باعث شود تا شهروندان بیش از گذشته احساس امنیت و آرامش داشته باشند.

محمدباقر قالیباف همچنین در حاشیه این مراسم افتتاح طی سخنانی در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) ابراز داشت: موضوعی که همواره در تمامی زمان ها و مکان ها در اولویت مدیریت شهری بوده ، موضوع ایمنی و سلامت شهروندان است .یکی از ماموریت های ذاتی شهرداری تهران نیز موضوع آتش نشانی و حوادثی است که در شهر تهران اتفاق می افتد .چرا که در کمترین زمان ممکن ، با بهترین تجهیزات و با نیروهای آموزش دیده باید بتوانیم در محل حادثه حضور داشته باشیم .

وی ادامه داد: ما  حدود 75 ایستگاه آتش نشانی داشتیم اما هم اکنون تعداد ایستگاه آتش نشانی به بیش از 103 ایستگاه رسیده و در آینده این رقم به 120 ایستگاه خواهد رسید. همچنین با توجه به ترافیک شهر تهران باید بتوانیم زمان بندی خود را برای رسیدن به محل حادثه به 4 دقیقه برسانیم . علاوه بر این باید تجهیزات خوب و نیروی انسانی آموزش دیده را برای توسعه ایستگاه ها در نظر بگیریم . در این راستا تجهیزات جدید در ایستگاه های مختلف مستقر شده اند و امروز نیز این 90 دستگاه خودروی عملیاتی جدید به ایستگاه ها ملحق خواهند شد. با توجه به اینکه در پایان سال قرار داریم افزایش خودروهای جدید ظرفیت و آمادگی بیشتری را رقم می زند.

شهردار تهران تاکید کرد: نیروهای آتش نشانی آموزش لازم را دیده اند و تجهیزات مناسبی را نیز در اختیار دارند . انصافا نیروهای آتش نشانی و عملیاتی ما از روحیه ایثارگری خوبی برخوردار هستند.ضمن اینکه آموزش مناسبی دیده اند و انضباط خوبی دارند. امیدوارم نیروهای آتش نشانی باعث شوند تا مردم ما بیش از گذشته احساس امنیت و آرامش داشته باشند و اگر حادثه ای به وقوع پیوست بتوانند به بهترین شکل ممکن امدادرسانی کنند .

قالیباف در پاسخ به سوالی درباره تدابیر اندیشیده شده برای چهارشنبه آخر سال گفت: طبیعتا اختصاص نقاط خاص برای این موضوع را باید از نیروی انتظامی سوال کنید چرا که ما مسوول این کار نیستیم اما به عنوان یک شهروند و خدمتگزار در این شهر می گویم با توجه به آنکه دهه فاطمیه در فرهنگ اسلامی و ایرانی مورد توجه همه مردم قرار دارد، از این رو امسال حال و هوای ایام عید متفاوت تر از هر زمان دیگری است. طبیعتا هم مردم عزیز ما این مساله را رعایت می کنند و هم دستگاه های ذیربط از جمله نیروی انتظامی به این مساله توجه دارند .

وی ادامه داد: البته حتما پیش بینی های لازم درباره بحث مربوط به چهارشنبه آخر سال صورت می گیرد اما به دلیل اینکه این ایام ، ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) است خواهید دید که در فرهنگ مردم این بحث با سال های گذشته متفاوت است . همچنان که در ایامی که دهه محرم و سال نو با یکدیگر متقارن بودند مردم رعایت می کردند . همچنان که براساس چرخش شمسی و قمری عید سعید غدیر نیز در ایام سال نو قرار داشته و طبیعتا مردم استفاده کرده اند .

قالیباف به بهره برداری از مرکز آموزش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اشاره کرد و گفت : این مرکز در صالح اباد تهران واقع شده که هم زمان با بهره برداری از این 90 دستگاه خودروی جدید کار خود را آغاز کرده است. یکی از افتخارات این دوره شهرداری تهران آن است که بهترین مرکز آموزش برای شهر تهران ، سایر شهرهای کشور و دیگر کشورها را راه اندازی کرده است چرا که این مرکز آموزش مورد تایید مراکز بین المللی بوده و از قابلیت های بسیارخوبی نیز برخوردار است .
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها