امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6930
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۲۰
تعداد بازدید: 162
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس همایش طرح آرامش قرآنی با حضور «ابوالفضل بهرام‌پور» مفسر قرآن کریم، ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس همایش طرح آرامش قرآنی با حضور «ابوالفضل بهرام‌پور» مفسر قرآن کریم، «مرتضی طلایی» رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران و «احمد حاجی‌شریف» معاون نظارت بر چاپ و نشر سازمان دارالقرآن کریم در تالار ستاد ساماندهی سازمان‌های مردم نهاد شورای شهر تهران برگزار ‌شد.

در این برنامه «ابوالفضل بهرام‌پور» مفسر قرآن کریم طی سخنانی با اشاره به اهمیت به کار بردن نام خدا پیش از هر کار گفت: اگر کاری را بدون نام خدا آغاز کردید و به سرانجام نرسید خود را ملامت کنید، همچنین اگر که یک طبیب با بسم‌الله کار را آغاز کند طبابت آسان شده و داروها شفا بخش می‌شود.

وی با نقل یک داستان از حضرت موسی درباره یاد خدا گفت: روزی حضرت «موسی(ع)» دچار دل درد شد و به خدا گفت: این درد مانع بعثت من است، خطاب آمد که به بیابان برو و علفی را بچین و استفاده کن، موسی چنین کرد و بلافاصله شفا گرفت، 10 سال بعد موسی دوباره دچار همان درد شد و باز هم همان دارو را استفاده کرد اما حالش بدتر شد، خطاب آمد که آن زمان از ما شفا خواستی اما اکنون از گیاه، پس حالت بدتر شد.

در ادامه برنامه «مرتضی طلایی» رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران طی سخنانی با اشاره به لزوم ورود قرآن به زندگی انسان گفت: قرآن کریم درس زندگی است و برای همه مشکلات جامعه نسخه دارد پس باید کاری کنیم تا به حیات بلد و طیبه دست پیدا کنیم.

وی مهم‌ترین وظیفه مدیران کشور را مواظبت از فکر و اندیشه انسان‌ها بیان کرد و گفت: اولین و مهم‌ترین وظیفه مسئولان و کارگزاران مواظبت از فکر و اندیشه انسان‌ها است و باید مردم در بستر معارف قرآن و «اهل‌بیت(ع)» پرورش داده شوند.

وی در خصوص کتابت دسته جمعی قرآن کریم گفت: این حرکت در ایام نوروز در امامزاده «احمد‌بن محسن‌بن زین‌العابدین» نطنز برگزار شد و طی آن متن قرآن کریم به همراه ترجمه توسط 10 هزار نفر از مسافران نوروزی کتابت شد.

وی اجرای چنین برنامه‌های را کم هزینه اما پر بار دانست و گفت: این برنامه توسط چهار نفر و با هزینه یک میلیون تومان انجام شد، اما با اجرای چنین برنامه‌هایی می‌توان قرآن را در متن زندگی افراد وارد کرد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پایان این مراسم از برخی از خادمان قرآن کریم مانند «ابوالفضل بهرام‌پور» و «احمد حاجی‌شریف» به همراه برگزارکنندگان طرح آرامش قرآنی تجلیل شد، همچنین در این مراسم از قرآن کتابت شده توسط 10 هزار نفر از زائران امامزاده «احمد(ع)» رونمایی و این قرآن ارزشمند به آستان قدس رضوی تقدیم شد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها