امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69301
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، آرش رشیدیان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهران در مراسم افتتاح آزمایشگاه مرجع تشخیص سل گفت: ساخت این ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، آرش رشیدیان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهران در مراسم افتتاح آزمایشگاه مرجع تشخیص سل گفت: ساخت این آزمایشگاه از سال 88 آغاز شده که حدود 2 میلیارد تومان برای ساخت آن و 600 میلیون تومان برای خرید دستگاه و تجهیزات بروز پزشکی هزینه شده است که بخشی از آن را وزارت بهداشت و بخشی از آن را دانشگاه علوم پزشکی تهران تقبل کرده است.

وی گفت: پیش از این برای تشخیص سل و مشخص شدن نتیجه آزمایش 2 ماه زمان لازم بود اما از امروز نتیجه آزمایش پس از 2 ساعت مشخص می‌شود.

رشیدیان اظهار امیدواری کرد تا با استفاده از ظرفیت این مرکز بتوان زنجیره سرد واکسن را به این ساختمان منتقل کرد تا واکسن‌های مورد استفاده در شرایط بهتری نگهداری شود.

در بخش دیگری از این مراسم علی جعفریان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بیماری‌هایی مانند سل اهمیتی بیش از خود یک بیمار دارد چرا که یک جامعه را در معرض خطر قرار می‌دهد، مهاجرین که یا مبتلا هستند یا منتقل کننده بیماری، پرسنل مراکز بهداشتی درمانی و جمعیت‌های درگیر از نقاط هدف هستند چراکه تشخیص سل زمان‌بر است و هنگام ابتلا تشخیص داده نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ابتلا به این بیماری هم هزینه سلامت را بالا می‌برد و هم در نتیجه هزینه درمان را افزود: باید با استفاده از آزمایشگاه مرجع سلامت در دانشگاه علوم پزشکی تهران آموزش‌های مناسبی را در این زمینه ارائه کنیم و در جهت اهداف پژوهشی نیز حرکت کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد: آزمایشگاه مرجع تشخیص سیل علاوه بر تهران به استان‌های همجوار نیز خدمت ارائه خواهد کرد.

به گزارش فارس، آزمایشگاه مرجع تشخیص سل بعنوان چهارمین آزمایشگاه مرجع در کشور و دومین آزمایشگاه در تهران فعالیت خود را آغاز کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها