امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69330
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 73
محمد سلطانی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با انتقاد از برخوردهای کلی با جرائم رسانه‌ای و تعطیلی رسانه‌ها اظهار داشت: تعطیلی رسانه‌ها به جای ...

محمد سلطانی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با انتقاد از برخوردهای کلی با جرائم رسانه‌ای و تعطیلی رسانه‌ها اظهار داشت: تعطیلی رسانه‌ها به جای برخورد با مجرمان احتمالی باعث شده است که فضای ناامنی در حوزه رسانه شکل گیرد.

مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها افزود: پایین بودن عمر رسانه‌ها منجر شده است تا بسیاری از خبرنگاران به حرفه روزنامه‌نگاری به عنوان شغل موقت بنگرند.

وی ابراز داشت: چنین نگرشی با ضرر و زیان برای عرصه رسانه همراه است به طوری‌که پیرامون چنین مسائلی دیگر روزنامه‌نگار حرفه‌ای نخواهیم داشت.

سلطانی‌فر یادآور شد: وجود چنین شرایطی همچنین باعث شده است تا اقتصاد رسانه‌ها دچار وقفه شود و بر همین اساس سرمایه‌گذاری در این بخش نیز بسیار اندک باشد.

مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها ادامه داد: هم‌اکنون عمر رسانه‌ها در کشور به شدت کاهش یافته است که البته بخشی از آن ناشی از اشکالاتی است که در قانون مطبوعات وجود دارد.

وی ابراز داشت: یکی از اشکالاتی که در این قانون وجود دارد این است که به مسئولان اجازه داده می‌شود تا به سرعت وارد فضای برخورد با رسانه‌ها شوند.

سلطانی‌فر ادامه داد: هم اکنون فضای کم تحملی مسئولان در میان رسانه‌ها شکل گرفته است و این نا‌امنی‌ها موجب شده است تا رسانه‌ها در کشور رشد نداشته باشند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها