امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۲۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69346
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، قرار بود امروز (یکشنبه) هیئت اداری پارلمان افغانستان پس از رأی‎گیری ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، قرار بود امروز (یکشنبه) هیئت اداری پارلمان افغانستان پس از رأی‎گیری نمایندگان در داخل این مجلس انتخاب شوند اما بی نتیجه پایان یافت.

پست‎های هیئت اداری پارلمان افغانستان که امروز برای تعیین آن، انتخابات برگزار شد شامل 2 پست معاونت، یک منشی و یک معاون منشی بود.

«میرویس یاسینی»، معاون اول پیشین پارلمان و «عبدالظاهر قدیر» یکی از اعضای این مجلس در پست معاونت اولی پارلمان نامزد شده بودند.

در نشست امروز پارلمان افغانستان، 201 عضو حضور داشتند که هر کاندید می‎توانست با اخذ 101 رأی موافق به کسب پست مورد نظر خود نائل شود.

با این حال، میرویس یاسینی با اخذ 65 رأی و عبدالظاهر قدیر با اخذ 82 رأی نتوانستند اکثریت آرا را بدست آورند تا یکی از این 2 نفر به سمت معاون اولی پارلمان برسد.

در این انتخابات 34 عضو پارلمان رأی سفید و 18 عضو دیگر رأی باطل به این کاندیداها دادند.

در پست معاون دوم پارلمان افغانستان «صالح‎محمد سلجوقی» معاون دوم پیشین این مجلس در دوره پیشین و «نعمت‎الله غفاری» معاون 2 سال پیش این مجلس خود را کاندید کرده بودند.

نعمت‎الله غفاری با اخذ 66 رأی نتوانست این سمت را از آن خود کند، اما صالح‎محمد سلجوقی با اخذ 105 رأی توانست به سمت معاونت دوم پارلمان افغانستان برسد.

در این انتخابات اعضای پارلمان افغانستان 15 رأی سفید و 14 رأی باطل نیز داده بودند.

با این حال در پست منشی پارلمان افغانستان «سیداکرام الدین» منشی سال گذشته این مجلس و «عبدالقادر قلات‎وال» یکی دیگر از اعضای پارلمان افغانستان کاندید شده بودند.

در این انتخابات سیداکرام الدین با اخذ 82 رأی و عبدالقادر قلات‎وال با اخذ 57 رأی نتوانستند سمت منشی پارلمان این کشور را بدست آورند.

در این رأی‎گیری 39 رأی سفید و 22 رأی باطل نیز استفاده شد.

این در حالی است که در سمت معاونت منشی تنها «عرفان‎الله عرفان» یکی از اعضای پارلمان افغانستان کاندید بود که با اتفاق آرأ توانست بدون رأی‎گیری به این سمت برسد.

با این توضیح، امروز 2 پست هیئت اداری پارلمان افغانستان انتخاب شدند، اما برای 2 پست دیگر آن قرار است فردا (دوشنبه) انتخابات در داخل این مجلس برگزار شود.

همچنین قرار است تا فردا روند کاندید شدن در پست‎های معاونت اول و منشی پارلمان افغانستان از اعضای این مجلس ادامه یابد.

هیئت اداری پارلمان افغانستان به جز رئیس، بطور سالیانه از سوی اعضای این مجلس انتخاب می‎شوند.
انتهای پیام/. 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها