امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69360
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، مراسم کاشت نهال درختان به مناسبت فرارسیدن عید نوروز از صبح امروز آغاز ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، مراسم کاشت نهال درختان به مناسبت فرارسیدن عید نوروز از صبح امروز آغاز شده و مردم ترکمنستان به طور گروهی نهال‌ها را در اطراف شهر عشق‏‌آباد، مسیرهای جاده و خیابان‌های کلان شهرها و نیز در اماکن عمومی و پارک‌های ملی به صورت دسته جمعی می‌کارند.

کاشت درخت در سراسر ترکمنستان به مناسبت فرارسیدن فصل بهار درحالی است که دولت ترکمنستان برنامه کاشت 3 میلیون اصله درخت در این کشور را اجرا می‏‌کند.
رسانه‌های ملی ترکمنستان پیشتر اعلام کردند که دولت ترکمنستان در نظر دارد برنامه کاشت 3 میلیون اصله درخت در صحرا و مناطق مختلف و کلان شهرهای این کشور را در سال جاری به اجرا برساند و این کشور آسیای مرکزی را به منطقه‌ای سرسبز تبدیل کند.

براساس این برنامه، ‌قرار است که یک میلیون و 500 هزار اصله درخت در شهر عشق‌‏آباد،‌ پایتخت ترکمنستان و اطراف آن کاشته شود.
این درحالی است که 80 درصد از خاک ترکمنستان را کویر «قره قوم» تشکیل می‏‌دهد که یکی از بزرگترین کویرهای جهان به شمار می‌‏رود اما دولت ترکمنستان با توجه به توسعه فضای سبز به ویژه در عشق‌‏آباد اقدام به کاشت درختان مختلف نموده که هم‌‏اکنون درختانی که در قالب این برنامه دولت ترکمنستان اجرا شده است.

لازم به ذکر است که مردم ترکمنستان عید نوروز را به عنوان جشن ملی خود تلقی کرده و دولت به این مناسبت و برای گرامیداشت باشکوه این جشن باستانی مردمی هر سال در تاریخ 21 الی 22 مارس را به مناسبت عید نوروز تعطیل رسمی اعلام می‌کند و در این زمینه برنامه‌های مختلف سنتی، فرهنگی، اجتماعی، هنری و رسمی در سراسر ترکمنستان اجرا می‌شود.


انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها