امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69365
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 31
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری العالم، یک دیپلمات عرب اخباری که اخیراً درباره تعطیلی سفارت‌ سوریه در ریاض منتشر شده بود را تایید کرد. این ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری العالم، یک دیپلمات عرب اخباری که اخیراً درباره تعطیلی سفارت‌ سوریه در ریاض منتشر شده بود را تایید کرد.

این گزارش حاکی است که یک دیپلمات عرب در ریاض در گفت‌وگو با روزنامه «الوطن» ‌سوریه موضوع تعطیلی سفارت دمشق در ریاض را تایید کرد. یک منبع آگاه دیگر موضوع تعطیلی قریب الوقوع سفارت سوریه در کویت را نیز تایید کرد.

این منابع آگاه تاکید کردند که تعطیلی سفارت‌ سوریه در ریاض و کویت به معنی قطع روابط نیست، بلکه بیانگر اعتراض روشن در قبال اقدامات عربستان سعودی و کویت در خصوص دیپلمات‌های سوریه است.

این گزارش حاکی است که هیچ دیپلماتی از یک سال گذشته  تا کنون در سفارت سوریه در عربستان سعودی حضور ندارد. ریاض به دیپلمات‌های پیشنهادی دمشق نیز گذرنامه صادر نکرده است و تنها کارکنان محلی در سفارت مذکور مشغول به کار بودند که در نهایت دمشق تصمیم گرفت که این سفارت را به طور کامل تعطیل کند.

یک منبع رسانه‌ای در کویت نیز تاکید کرد که سفارت سوریه در کویت در آینده نزدیک تعطیل خواهد شد. علت این عدم موافقت کویت با دیپلمات‌های پیشنهادی سوریه است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها