امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69387
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، مشاهدات اولیه در گشت و گذاری گذارا در مناطق و کوی‌های شهر یبرود که صبح روز ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، مشاهدات اولیه در گشت و گذاری گذارا در مناطق و کوی‌های شهر یبرود که صبح روز یک‌شنبه به دست نیروهای ارتش سوریه آزاد شد، تداعی کننده حوادث بی‌شماری است که در آخرین ساعات حضور گروه‌های تروریستی در آن، این شهر شاهد آن بوده است.

ماجرا از دو شب پیش آغاز شد، هنگامی‌که فعالان رسانه‌ای گروه‌های تروریستی که در یبرود حضور داشتند، در صفحات اینترنتی خود در «توئیتر» درخواست‌ها و یا به عبارت بهتر عجز و لابه‌های خود را آغاز و از دیگر تروریست‌ها و حامیان و هواداران آنها خواستند، به هر طریق ممکن مانع انتشار اخبار پیشروی ارتش سوریه در شهر و رسیدن آن به گوش گروه‌های مسلحی شوند که از هم اکنون ناکام و شکست خورده نشان می‌دهند و صفوف آنها فروپاشیده است.

اختلافاتی که چند ماه پیش میان گروه‌های تروریستی مستقر در شهر یبرود آغاز ‌شده بود، با پیشروی ارتش سوریه و رسیدن آنها به عمق شهر در ظهر روز شنبه به اوج خود رسید و موجب شد، «جبهه النصره» آشکارا و علنی تمام عناصر مسلحی که قصد فرار از عرصه نبرد را دارند، تهدید به قتل کند.

با این حال و با وجود تمام تهدیدات النصره، «جبهه اسلامی» که به شکست در این نبرد ایمان آورده بود، فرار را بر قرار ترجیح داد و همین موجب تشدید اختلافات النصره و جبهه اسلامی و درگیری مسلحانه میان آنها شد، به گونه‌ای که این درگیری‌ها موجب کشته و زخمی شدن شماری از عناصر دو طرف شد.

از سوی دیگر، صحنه‌هایی که در مرزهای لبنان به طور عام و به طور مشخص «جرود» عرسال مشاهده می‌شد، می‌توانست نگفته بیانگر نتایج نبرد یبرود باشد. هزاران تروریست مسلح با خفت و خواری و با عبور از راه‌های سخت و کوهستانی صعب العبور از یبرود فرار کرده و به امید یافتن پناهگاهی امن روی به عرسال می‌آوردند که شخصیت‌های آنجا و نه مردم آن حامی گروه‌های تروریستی بودند و از آنها پس از فرار استقبال می‌کردند.

خبرنگار فارس در دمشق در این خصوص می‌گوید که میزان اندک خسارات وارده به برخی از بناها و ساختمان‌های شهر یبرود تاکید می‌کند که عناصر مسلح پیش از پای گذاشتن نیروهای ارتش سوریه به شهر یبرود از این شهر فرار کرده بودند و آنچه تایید کننده این مدعاست، کشف و ضبط انبارهای تسلیحاتی است که کاملا دست نخوره گروه‌های مسلح توسط ارتش سوریه است.

برخی تلاش کردند، آزادسازی یبرود به دست ارتش سوریه را پوشش ندهند، از بیم آنکه مبادا ویروس ترس و هراس به گروه‌های تروریستی مستقر در شهرک «فلیطه» آخرین پناهگاه عناصر تروریستی در مرزهای سوریه و لبنان برسد، اما بازتاب‌های این نبرد چنان قوی بودند که این اقدامات نتوانست مانع رسیدن خبر سقوط یبرود به عناصر مسلح نه تنها در سوریه که در آن سوی مرزها به تکفیری‌های لبنان برسد که نیروهای ارتش لبنان را واداشته بود، با اتخاذ تدابیر لازم برسر مرزها مانع نفوذ آنها به داخل اراضی لبنان شوند.

آخرین ساعات حضور گروه‌های تروریستی و عناصر مسلح در یبرود سخت‌تر از ساعات دیگر بود، چون با ظاهر شدن نشانه‌های شکست و ناکامی بر گروه‌های مسلح آنها برای توجیه این ناکامی‌ها و شکست‌ها یکدیگر را به خیانت و توطئه علیه «انقلاب» متهم می‌کردند.
انتهای پیام/ز 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها