امروز : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 30
۲۱:۲۶
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 694
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۶
تعداد بازدید: 515
مهدی شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: با توجه به مشکلاتی که اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه کشور در بخش بهداشت و درمان داشتند، با دستور ...

مهدی شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: با توجه به مشکلاتی که اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه کشور در بخش بهداشت و درمان داشتند، با دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان مأموریت یافت تا در این زمینه برنامه ریزی و اقداماتی را صورت دهد.

مدیرعامل صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان افزود: در همین رابطه از دو سال قبل بحث بیمه تکمیلی نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان به صورت جدی پیگیری شد که خوشبختانه سال 90 و 91 موفق شدیم تمام متقاضیانی که در سراسر کشور عضو صندوق حمایت از هنرمندان بودند را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهیم.

وی ادامه داد: برای سال 92 با وجود اینکه این صندوق با مشکل کسری بودجه مواجه است اما به دستور و تأکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه‌ریزی شد تا تمامی متقاضیان در سراسر کشور به طور کامل از مزایای بیمه تکمیلی بهره‌مند شوند.

شجاعی اضافه کرد: بر همین اساس طی امروز به کل ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و شهرستان‌ها و همچنین معاونت‌های تخصصی مطبوعاتی در استان تهران چگونگی ثبت‌نام از هنرمندان ابلاغ شد تا نام‌نویسی از متقاضیان بیمه تکمیلی انجام شود.

وی یادآور شد: مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام شامل کپی کارت ملی بیمه شده اصلی افراد تحت تکفل ، کپی صفحه اول دفترچه بیمه شده اصلی افراد تحت تکفل، کپی صفحه اول و دوم بیمه شده اصلی و فیش بانکی به مبلغ 70 هزار تومان می‌شود.

به گفته شجاعی از تعرفه حق بیمه فقط 70 هزار تومان را اعضا تقبل می‌کنند و مابقی را صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان تأمین می‌کند.

مدیرعامل صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان با بیان اینکه زمان ثبت‌نام تا 5 اردیبهشت ماه سال جاری است، گفت: لازم است که متقاضیان نسبت به انجام ثبت‌نام ، به موقع اقدام کنند.

وی بیان داشت: صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان آمادگی دارد که تمامی متقاضیان را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهد و در این خصوص محدودیتی در کار نیست.

شجاعی با بیان اینکه در سال 90 و  91 به ترتیب 15 هزار و 25 هزار نفر ثبت‌نام و تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گرفته‌اند، خاطر نشان کرد: امیدواریم امسال تمامی افراد متقاضی نسبت به ثبت‌نام اقدام و تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها