امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۲۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69400
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 53
علی‌اکبر حنیفی قاری و استاد پیشکسوت قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه ریشه ...

علی‌اکبر حنیفی قاری و استاد پیشکسوت قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه ریشه تمامی مشکلات جوامع بشری به دلیل بی‌توجهی به مسائل فرهنگی است، اظهار داشت: مسائل فرهنگی رگ حیاتی جوامع هستند که باید تمامی افراد به ویژه مسئولان کشورهای اسلامی به آن توجه داشته باشند تا بتوانند پله‌های ترقی را در تمامی عرصه‌‎ها طی کنند.

وی با بیان اینکه مشکلات فرهنگی سبب بروز معضلات بسیاری می‌شود، افزود: فرهنگ اسلامی ریشه در آموزه‌های قرآن و اهل‌بیت(ع) دارد بنابراین تمامی مسئولان به ویژه مسئولان فرهنگی باید در راستای این دو اصل اساسی تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی کنند در غیر این صورت جامعه در رسیدن به اهداف خود بازخواهد ماند.

نخبگان قرآنی برای تحقق مطالبات رهبری در حوزه فرهنگی برنامه‌ریزی کنند

حنیفی با اشاره به اینکه توجه به فرهنگ اسلامی و مهم‌تر از آن تحقق سبک زندگی قرآنی ما را از خطا و لغزش مصون می‌دارد، گفت: گاهی شاهد بروز تصمیم‌گیری‌هایی مغایر با فرهنگ اسلامی و قرآنی از جانب مسئولان هستیم که به دلیل تأثیرپذیری مردم از مسئولان و ترویج مبانی نادرست باعث بروز مشکلات فراوانی شده است در حالی که مسئولان باید با برنامه‌ریزی صحیح در قالب امور قرآنی، فرهنگ اسلامی را به درستی در کشور پیاده کرده و مردم را به عمل به آن تشویق کنند.

این استاد پیشکسوت قرآن با بیان اینکه مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه‌ فرهنگی باید به درستی بررسی و در راستای تحقق آن برنامه‌ریزی‌های اصولی صورت گیرد، خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری با جهان‌بینی و نگرشی که نسبت به مسائل مختلف دارد همواره مسئولان را از خطرات احتمالی آگاه می‌سازند بر همین اساس مسئولان نیز وظیفه دارند از این نقشه راهی که ایشان پیش روی آنها قرار می‌دهند به خوبی بهره گیرند.

وی با اشاره به اینکه ایران کشوری اسلامی و قرآنی است، تصریح کرد: ما در کشوری اسلامی زندگی می‌کنیم بنابراین تمامی رفتارها و تصمیم‌گیری‌های ما باید بر اساس سنت الهی و مبانی قرآنی بوده و با فرهنگ اسلامی عجین شده باشد در غیر این صورت نمی‌توانیم جامعه را به هدف نهایی خلقت سوق دهیم.

مسئولان فرهنگی به نظرات جامعه قرآنی بها دهند

حنیفی در ادامه به وظیفه فعالان قرآنی در قبال مطالبات رهبری و احساس نگرانی معظم‌له نسبت به مسائل فرهنگی اشاره کرد و گفت: جامعه قرآنی به عنوان کسانی که طلایه‌داران گفتمان قرآنی هستند باید در عمل به مبانی قرآنی نیز پیشگام باشند تا سایر افراد به ویژه مسئولان با بصیرت بیشتری اقدام به طراحی برنامه‌های مختلف کنند.

وی، روشن‌ و شعله‌ور ساختن احساسات پاک مردم را یکی از وظایف جامعه قرآنی دانست و خاطرنشان کرد: نخبگان قرآنی باید با بررسی معضلات فرهنگی و اظهار نظر در این رابطه سعی در گسترش امور قرآنی داشته باشند و مسئولان نیز وظیفه دارند از پیشنهادات این افراد که عمری را در سایه قرآن سپری کردند بهره گیرند تا به جایگاه مناسبی در امور دینی دست یابیم.
انتهای پیام/ت
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها