امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69405
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، کتاب مجموعه مقالات طنز ابوالفضل زرویی نصرآباد با عنوان «حدیث قند»، از سوی انتشارات «کتاب نیستان» تجدید چاپ شد. ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، کتاب مجموعه مقالات طنز ابوالفضل زرویی نصرآباد با عنوان «حدیث قند»، از سوی انتشارات «کتاب نیستان» تجدید چاپ شد. زرویی نصر‌آباد در این مقالات سعی داشته تا بخش‌هایی تاثیرگذار از تاریخچه طنز مکتوب ادبیات فارسی، همراه با کلام بزرگان این عرصه را مرور و تحلیل کند.

 از ویژگی‌های این کتاب آن است که نویسنده در بخش‌هایی با لحنی ساده و صمصیمی با مخاطبان مقاله خود سخن گفته است و به صراحت و بی‌تعارف به بیان برخی دیدگاه‌های شخصی و درونی؛ کنار دیدگاه‌های منتقدانه پرداخته است.

«طنز و جهانی شدن» نام اولین مقاله این کتاب است.«نگاهی گذرا به طنز در عرصه مشروطیت»، «نگاهی گذرا به مفاهیم طنز و انواع شوخ‌طبعی»، «روحانیون شوخ طبع»، «طنز انتقاد و رندی در غزلیات لسان‌الغیب حافظ شیرازی»، «مقدمه‌ای بر سبک‌شناسی دو کلمه حرف حساب»، «تاملی کوتاه در باب کمدی و روش‌های ایجاد فضای کمیک»، «هزار نکته باریک‌تر ز مو»، «مقدمه کتاب یک بغل کاکتوس»، نام فصل‌های دیگر این کتاب هستند.

دو فصل پایانی این کتاب نیز به مقالاتی با نام «یادی از مرتضی فرجیان» و «محمد قاضی» اختصاص یافته است.

این کتاب در تیراژ 1200 نسخه با قیمت 18هزار تومان منتشر شده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها