امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 69411
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این رویداد به بازخوانی ارزش ها و قابلیت های چاپ دستی و اهدای آثار بین هنرمندان عرصه هنرهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این رویداد به بازخوانی ارزش ها و قابلیت های چاپ دستی و اهدای آثار بین هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی پرداخته و توسط نگارخانه لاله سازمان دهی شد.

محمد حسین سعلبی فرد مدیر نگارخانه لاله درباره این پروژه گفت: با بررسی سابقه چاپ در ایران در اواخر دوازده هجری قمری به رسم ارزشمندی بر می خوریم تحت عنوان عیدی سازی که نقوش چاپی هنری به عنوان عیدی در بین عامه مردم و مکتب خانه ها به عنوان عیدی مبادله می شد که با نگاهی به این سنت، نگارخانه لاله سالانه تبادل چاپ دستی(کارت پستال) را در سطح هنرمندان حرفه ای معاصر باز آفرینی نمود که در دو بخش با موضوعات نوروز و آزاد برگزار شد.

مهدی درویشی (دبیر هنری سالانه) نیز درباره روند برگزاری این پروژه توضیح داد: طی انتشار فراخوان سالانه در بهمن ماه، این رویداد مورد توجه و استقبال علاقه مندان زیادی واقع شد که طی فرصتی 1 ماهه 122 نفر از هنرمندان و علاقه مندان آثار خود را به دبیرخانه سالانه ارسال کردند و پس از بررسی آثار، تعداد 102 اثر در قالب چاپ های هنری کالکوگرافی(حکاکی روی فلز)، چوب، لینولئوم، لیتوگرافی و سیلک اسکرین حایز استانداردهای چاپ و قوانین تیراژ شناخته شد. همچنین در بخش مدعوین نیز 20 هنرمند فعال شرکت کردند. نکته قابل توجه این است که پس از گشودن پاکت های ارسالی، ما با شگفتی و مسرت شاهد بیان های خلاقانه هنری و ارزشمند شرکت کنندگان بودیم.

اسامی بعضی از هنرمندان حاضر در این رویداد بدین شرح است:

همایون سلیمی،کیوان عسگری، جواد نوبهار، سعید روانبخش، مهدی درویشی، الهه مقدمی، مریم قریشی، نیلوفر کیهانی، بهناز هوشمند، الهه فرمانیان، مهدی گودینی، ، امیر و مریم طباطبایی، المیرا میرمیران، نازیلا مقدم، مریم تکللو، علی بوذری، نگین احتسابیان، شاهو بابایی، امیرعلی قاسمی، نرگس دلاوری، مظفر تقوی بلسی، مجید احمدآبادی، همایون موسوی،آرش میرهادی و ...

در این سالانه هر هنرمند تعداد 13 نسخه چاپی همسان را به دبیرخانه ارسال کرده است که از این تعداد 11 نسخه به صورت انتخاب تصادفی برای دیگر شرکت کننده ها به عنوان عیدانه پست شده و هر هنرمند نیز 11 اثر از آثار هنرمندان دیگر را دریافت کرده ست. همچنین 1 نسخه در آرشیو نگارخانه نگهداری می شود و 1 نسخه دیگر نیز در نمایشگاه این سالانه که در تاریخ 22 فروردین 1393 برگزار خواهد شد، به نمایش در می آید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها